PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET: HLASUJTE PRO PROJEKT, KTERÝ SE VÁM LÍBÍ

0

Město Turnov připravilo podruhé v rámci Zdravého města a MA21 participativní rozpočet ve výši 300.000 Kč na projekty od obyvatel města. Hlasováním můžete zvolit vítěze pro rok 2018.

Na konci roku 2017 byl vyhlášen druhý ročník zapojování veřejnosti do rozhodování o čerpání zdrojů města prostřednictvím participativního rozpočtu. Konzultováno s místostarostkou Petrou Houškovou, která byla kontaktní osobou, byla celkem desítka projektů. Některé nápady byly již zařazeny mezi plánované aktivity v roce 2018, jako například oprava fasády budovy turnovského gymnázia.
Sběr námětů od občanů byl ukončen 1. března, na turnovskou radnici dorazilo osm projektů. Ty byly formálně zkontrolovány a pouze čtyři z nich byly v souladu s pravidly participativního rozpočtu. Některé projekty, které neprošly věcným hodnocením, nerespektovaly finanční limit, další nebyl v souladu s územním plánem nebo nezískal dostatečný počet podporovatelů. I těmto předkladatelům však děkujeme a věříme, že na participativní projekt nezanevřou a do dalšího ročníku se s náměty připojí dle stanovených pravidel.

Projekty, které se ucházejí o vaši podporu:

ÚPRAVA VEŘEJNÉHO PROSTORU V NUDVOJOVICÍCH
Předkladatel: Ing. Petr Macháček (Sdružení občanů Nudvojovic)
Cena: 150.000 Kč
Úprava travnaté plochy u Jizery za účelem vybudování zázemí pro volný čas dětí a dospělých, umístění posezení s ohništěm a lavičkami, lavičky u řeky, palisády pro posezení i hru dětí, mobiliář, 2- 3 herní prvky pro děti. Současná plocha je jen trávník bez dalšího využití, jde o klidnou, hojně navštěvovanou lokalitu cyklisty, vhodnou pro vycházky s dětmi.

VENKOVNÍ POSILOVNA PRO VEŘEJNOST – WORKOUT NA ATLETICKÉM STADIONU
Předkladatel: AC Turnov, Jana Svobodová
Cena: 75.000 Kč (+30.000 Kč spoluúčast předkladatele)
Umístění workautové sestavy u atletického stadionu, který je volně dostupný veřejnosti, venkovní posilovací stroje typu: bradla, šikmá stolice, šikmá vzpěra, ručkovadlo, hrazdy. Cílem je rozšíření nabídky venkovního cvičení v centru města.

RENOVACE ALTÁNKU KOPALOVA VYHLÍDKA V NOVÉM PARKU
Předkladatel: Lukáš Moudrý (Parlament mládeže)
Cena: 110.000 Kč
Oprava a údržba dřevěné konstrukce altánku nad Jizerou, vydláždění altánku, dovybavení lavicemi, stolem a stojanem na kola, umístění informační tabule. Altán je umístěn na turistické stezce, cílem je zpříjemnění místa k odpočinku.

KULTIVACE PROSTŘEDÍ U PRAMENE BOŽÍ VODY
Předkladatel: Nataniel Mansfeld (Parlament mládeže)
Cena: 300.000 Kč
Úprava plochy před pramenem Boží vody, zpevnění terénu co nejméně invazivní cestou, funkční oprava ve formě odvodnění a vybudování mlatové cesty, drobná oprava zídek, jejich očištění, umístění zábradlí, laviček, naučné a info tabule, rozcestníku. Cílem je zatraktivnění místa pro občany i turisty.

Který projekt podpoříte svým hlasem? Občané Turnova mohou hlasovat až do pondělí 30. dubna do 17.00 hodin. Hlasovat může každý pouze jednou, ověření proběhne pomocí e-mailové adresy, která bude sloužit pouze pro účely hlasování.

Hlasujte na stránkách města pod článkem ZDE:
https://www.turnov.cz/cs/zpravy/zdrave-mesto-turnov-a-ma21/najdete-sveho-favorita-mezi-projekty-pro-turnov-2018.html

(Zdroj: Anna Šupíková, tisková mluvčí města Turnova, a.supikova@mu.turnov.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.