MĚSTSKÁ SPORTOVNÍ TURNOV JIŽ CHYSTÁ KOUPALIŠTĚ NA NOVOU SEZONU

0

Je to jen několik dnů, co byla ukončena sezona na Zimním stadionu Ludvíka Koška a Městská sportovní Turnov (MST), jejíž zaměstnanci areál Maškovy zahrady spravují, se již chystá na sezonu letní.

Nicméně, jaká byla uplynulá zimní sezona? Bohužel byla opět poznamenaná opatřeními souvisejícími s koronavirem, která se hlavně promítla do návštěvnosti veřejného bruslení, protože z hygienických důvodů na ledové ploše nemohlo být více než 100 osob v jeden okamžik. Naštěstí to ještě nebylo tak hrozné, jako rok před tím.
A tak v sedmé sezoně provozu zimního stadionu 2021/2022 – za období od 9. srpna 2021 do 17. dubna 2022 – navštívilo stadion 11 798 bruslařů z řad veřejnosti, z toho podle statistik MST bylo 4 249 dospělých a 7 549 bruslařů se slevou na vstupném (děti a důchodci). Celkem měli návštěvníci k dispozici 372,75 hodin.

„Během sezony jsme stihli uspořádat dvě reprezentační utkání s tehdy ještě předokupačním Ruskem (kategorie U 17), odehrálo se u nás extraligové utkání juniorů (Liberec – Hradec Králové) a opět jsme hostili finále krajské ligy mužů Libereckého kraje. Na podzim jsme oslavili 90 let místního hokejové oddílu,“ vyjmenoval důležité akce manažer areálu Tomáš Špinka. Jak dodal, radost měli především ze zájmu škol a školek z Turnova i širokého okolí. Celkem prošlo za sezonu stadionem 92 540 osob z řad sportovců i diváků.

Nyní se již pracuje na sousedním koupališti. V posledním dubnovém týdnu podle Tomáše Špinky probíhá hrubá příprava koupaliště – úklid, rozmístění stolů, židlí, plachet, začíná se s ošetřením trávníku a sportovišť. Na první květnový týden je naplánována pokládka nové dlažby pod minigolfem a v týdnu od 9. do 13. května potom finální příprava koupaliště – čistá zóna, strojovny ad. Na 16. květen je naplánováno vypuštění bazénu a jeho následné čištění a od 18. května má probíhat jeho napouštění. Bude-li příhodné počasí, koupaliště letos otevře 27. května.

(TvA s využitím TZ Zdenky Štrauchové, tiskové mluvčí města)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.