FOTOOHLÉDNUTÍ ZA LETOŠNÍMI STAROČESKÝMI TRHY

0

„Pětadvacátý ročník Staročeských trhů hodnotím jako mimořádný, lidé byli po koronavirové odmlce natěšení na velkou akci. Nikdy v historii trhů se nám nestalo, aby hlediště před pódiem v městském parku bylo zaplněné už od samého rána,“ hodnotí za pořadatele Vladimíra Jakouběová. A jak doplňuje, původní předpověď počasí nebyla moc optimistická, v sobotu při zahájení trhů pršelo a bylo sychravo. Ale už dopoledne vysvitlo sluníčko a po zbytek víkendu už bylo počasí optimální. Žádná vedra, občas chladný větřík, ale jinak pohoda.

„Co je pro mě pozitivní, je radost řemeslníků. Většina z celkového počtu 134 v neděli navečer děkovala za pozvání, ti noví konstatovali, že turnovské trhy jsou republikovou raritou. Málokde jsou na trzích mezi prodávajícími jen výrobci, naprostá většina z nich kvitovala harmonii mezi řemeslem a doprovodným programem,“ doplnila emeritní ředitelka turnovského muzea. Stalo se, že několik řemeslníků za sobotu vyprodalo všechno zboží, stalo se, že jeden řemeslník píchl pneumatiku a během dne mu byla zajištěna téměř nezištně oprava, stalo se, že perníkářka během noci malovala perníčky, aby v neděli měla co prodávat, stalo se, že nad trhy kroužil čáp. Asi byl také zvědavý, co se to dole děje…

Trhy po oba víkendové dny na konci května navštívilo rekordních 13 500 lidí. Pořadatelé nemuseli kromě několika „ztracených dětí“ a několika nálezů mobilů řešit žádnou závažnou událost. (Viz také ZDE.)

Nabízíme malé fotoohlédnutí za jubilejním ročníkem trhů:

Prvním vystupujícím byl Big band ZUŠ Turnov

…zkouška síly

….

Předávání titulu Mistr tradiční rukodělné výroby LK

… 25. růží pro emeritní ředitelku, která společně s Jaroslavem Obročníkem a dalšími před lety trhy zakládala

Waldovy Matušky

Waldovy Matušky děkují Marcele Beranové, která nyní z velké části převzala organizaci trhů

Fleret

Nerez

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.