BESEDA S VÁŽENÝM PROFESOREM

0

Ve dnech vrcholících oslav 660. výročí založení Univerzity Karlovy se ve čtvrtek 10. března v podvečer konala v Galerii turnovského Muzea Českého ráje beseda s filozofem Prof. Erazimem Kohákem a  senátorem PhDr. Jaromírem Jermářem.

Prof. Kohák zahájil besedu přednáškou, při níž na neobyčejně sugestivních příkladech poukázal na vzrůstající rizika a varovné trendy naší soudobé civilizace, tedy její bohaté části, a osvětlil přítomným prohlubující se diskrepanci mezi blahobytem a konzumní nasyceností na straně jedné a ztrátou pocitu štěstí v životě člověka na straně druhé.

n200804121735_zap_175_08_kohakPřítomní v zaplněném sále Galerie pak s prof. Kohákem a senátorem Jermářem diskutovali především o naplánované dálnici R35, která, jak se všichni shodli, je  přímým produktem oněch scestných projevů naší civilizace vůči přírodě, které profesor Kohák skepticky rozebral ve své úvodní přednášce. Večer byl zakončen promítnutím dokumentárního filmu o filozofovi Janu Patočkovi, jedné z nejvýraznějších postav, která kdy působila na Karlově univerzitě.

Autor: PETR KUČERA
p.kuczera@centrum.cz

Související články (celkem 50)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.