BUDE NOVÁ NÁDRAŽNÍ ULICE NEBEZPEČNÁ?

0

Vyplývá to alespoň ze závěru republikového občanského sdružení Bez nehod. Návštěva jeho zástupců se konala nedávno v Semilech a v Turnově. V bývalém okresním městě nyní probíhají stavební práce na několika místech, mj. tu vzniknou nové kruhové objezdy, přechody pro chodce ad. Turnovská Nádražní ulice je již prakticky hotova, jak ale ze stanoviska lidí z o.s. Bez nehod citovala MFDnes, tak tato ulice po rekonstrukci nebude splňovat požadavky na bezpečnost. Samotná vozovka je prý příliš široká, navíc zálivová stání budou zhoršovat výhled a vůbec se tu nepočítalo s cyklisty.

n200705091434_zap_89_07_nadrazniJak bylo již uvedeno, roční rekonstrukce první části Nádražní ulice v těchto dnech pomalu končí. Investorem je Krajská správa silnic Libereckého kraje. Už těsně před stavbou a v jejím průběhu tu bylo zaznamenáno množství připomínek občanů. Že projektanti, včetně turnovské radnice, opravdu absolutně zapomněli na cyklostezku, je pravda. A přitom by tu, minimálně v části od nádraží k viaduktu na Přepeřskou, na ni bylo místa dost a dost. Dnes už je situace zakonzervovaná na léta dopředu. Cyklostezka nebude.

Také přechody pro chodce nebyly na místech, kde by je občané rádi viděli a potřebovali, proto nyní, na poslední chvíli, byl dodělán alespoň ještě přechod u Delvity (budou čtyři přechody těsně za sebou, auta budou jen popojíždět). Nejvíce stížností bylo zaznamenáno na „socialistický“ způsob výstavby. V dnešní době je to z pohledu občanů téměř ostuda, aby poměrně krátký, byť komplikovaný, úsek silnice byl rozestavěn celý jeden rok!

n200705091434_zap_90_07_nadrazniNyní nás tedy čeká finále, bude i slavnostní stříhání pásky (proběhne až v červnu), a někdy snad dojde i na pokračování další etapy rekonstrukce v okolí železničního viaduktu směrem na Přepeře. Peníze z Evropských fondů se opozdily, tak v současnosti neví nikdo, kdy to bude, bohužel. A je tu ještě jedna maličkost. Pohledově je ulice jednoznačně hezčí – parkovací zálivy, nová zeleň, lavičky, autobusové zastávky… A všimli jste si, v jak ostrém protikladu s tím jsou zanedbané fasády některých domů? Inu, k výstavnímu bulváru má turnovská Nádražní ještě hodně daleko!

A jaký názor máte vy?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.