EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2016

0

V letošním roce se město Turnov opět připojí v rámci Zdravého města a MA21 ke kampani Evropský týden mobility 2016, který bude probíhat od 16. do 22. září. Hlavním úkolem této kampaně je upozorňovat na zhoršující se kvalitu ovzduší a celkově životního prostředí v souvislosti s narůstající automobilovou dopravou. Cílem je zklidnění automobilové dopravy ve městech, zlepšování kvality ovzduší a propagace používání udržitelných forem dopravy (pěší chůze, kolo, autobus, vlak).

V rámci Evropského týdne mobility budou probíhat různé akce pro širokou veřejnost. Odbor životního prostředí ve spolupráci s dalšími odbory Městského úřadu Turnov (školství, sociální, doprava) a dalšími subjekty: KCT, Městská policie, Základní školy, Městská knihovna, Žlutá ponorka a mnoho dalších společně pořádají celou řadu zajímavých akcí během celého týdne. Bude se jednat o přednášky, výlety a další aktivity.
Celý týden vyvrcholí ve čtvrtek 22. září Evropským dnem bez aut. Tato jednodenní akce uzavře celou Skálovu ulici pro motorovou dopravu a promění ji v bezpečné místo pro děti i veřejnost, které se chtějí pobavit a přitom se dozvědět o jiných možnostech dopravy. Akce ve Skálově ulici probíhá od 9.00 do 14.00 hodin.

Program Evropského týdne mobility v Turnově najdete podrobně ZDE

(Zdroj: TZ MěÚ Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.