LEVÝ BŘEH VOTRUBCOVA NÁHONU, DOČKÁME SE?

0

Starší pamětníci mi snad dají za pravdu, že procházky podél Votrubcova náhonu z Trávnic směrem do Dolánek patřívaly k tomu nejkrásnějšímu, co srdce města Turnova, přímo jeho centrum, svým občanům, hlavně těm letitějším, poskytovalo. Hlavně za horkých letních dnů zde bylo možno nalézt dostatek stínu a bylo i nemálo těch, kteří si v náhonu s chutí zaplavali. To je dnes zase aktuální, pomyslíme-li, že Jizera je zaplaťpánbůh rok od roku opět čistší a výstavba nového koupaliště je jaksi v nedohlednu.

Na pravém břehu náhonu byla vybudována asfaltová cyklostezka a tak není divu, že zvláště v exponovaných hodinách tu dochází k drobným třenicím mezi cyklisty – závodníky, pěšími turisty a pejskaři, jejichž miláčkové neposedně pobíhají kudy se jim zachce. Všichni si tu, i když neradi, vzájemně překážejí.

Přitom cesta podél levého břehu Votrubcova náhonu, kudy by pěší mohli bezstarostně procházet, aniž by někoho rušili, je v dezolátním stavu. Prakticky je neschůdná, i když si pamatuji doby, kdy svému účelu také skvěle sloužila, nejen ta na pravém břehu. Chodilo se tudy stinnou procházkou k Zrcadlové koze, jejíž věhlas přesahoval  daleko hranice města a která nedávno byla opět zrekonstruována.

Protože zastupitelé města uvažují o nákladném přebudování Šetřilovska a přilehlých strání směrem dolů k Votrubcově náhonu, přimlouval bych se, aby byla citlivým způsobem zrekonstruována i celá cesta podél levého břehu, jež by byla výhradně určena pro pěší. Domnívám se, že všichni občané, bydlící v centru města, by z toho měli velkou radost. A navíc cyklisté by pak mohli nerušeně holdovat svým sportovním zálibám.

Autor: PETR KUČERA
p.kuczera@centrum.cz

Související články (celkem 50)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.