PARKOVÁNÍ S LIDSKOU TVÁŘÍ… PROČ NE?

0

V souvislosti s chystanými změnami při parkování v pěší zóně v Krajířově ulici by bylo dobré se i zamyslet nad tím, jak se parkuje přímo ve středu Turnova, na náměstí Českého ráje. Je hodně řidičů – podnikatelů, kteří v době polední přestávky zajíždějí na náměstí jenom odevzdat tržby do peněžních ústavů, které se tady nacházejí. Takovou záležitost lze převážně odbýt za deset patnáct minut a zas odjet.

Systém placeného parkování  je ale nastaven tak, že takový řidič musí zaplatit parkovné za celou hodinu. Přitom v mnohým městech republiky již tohle vyřešili. Třeba v Mladé Boleslavi, kde na náměstí tolerují čtvrthodinku buď úplně bezplatnou nebo jen za symbolickou pětikorunu. Zkrátka: Městská policie vlídně rozlišuje ty řidiče, kteří si jen „na skok“ na náměstí potřebují nutně něco zařídit, a ty, kteří tam zaparkují na delší dobu.

Porozhlédneme-li se za inspirací za hranice naší republiky, třeba do takového Luggana, neujde naší pozornosti, že zde na náměstí mohu zaparkovat na hodinu za jedno euro a přitom i bezplatně použít WC a umývárny, o které město vzorně pečuje.
Zkrátka, je důležité umět rozlišovat věci, nad nimiž můžu jen mávnout rukou, protože se jedná o nepodstatný prohřešek, třeba když městem někdo místo padesátkou projíždí pětapadesátkou, ale tvrdě jít po těch, kteří se v noci ze sobotu na neděli řítí městem stokilometrovou rychlostí z různých kasin a heren a nikdo si jich nevšimne.

S parkováním je to obdobné. Je do jisté míry uměním i věcí všeobecné inteligence rozlišovat, kdy lze vystačit jen se slovním napomenutím a kdy nelze jinak, než aby na provinilce dopadla tvrdá ruka zákona.

Autor:
Petr Kučera
p.kuczera@centrum.cz

Související články (celkem 50)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.