ZASTUPITELÉ JEDNALI: OD VÝKUPU GARÁŽÍ U RAKA PO ROZVOJ NEMOCNICE

0

V poměrně poklidném duchu proběhlo zářijové veřejné zasedání turnovských zastupitelů (čtvrtek 30. září). Zajímavostí může být fakt, že prakticky ve všech hlasováních se pro navržené usnesení vyslovili všichni přítomní zastupitelé napříč politickým spektrem.

V úvodu zastupitelé potvrdili, že pozemky pod garážemi v sousedství Střelnice se majitelům prodávat nebudou, naopak město bude garáže postupně vykupovat. Na ploše čtyř tisíc metrů čtverečních se nachází celkem 47 garáží, z toho je 16 dvoupodlažních, je tu autoopravna a rekreační chata. Někdy v budoucnu plocha poslouží pro některý z rozvojových plánů města, může tu být třeba rozšířené parkoviště, které poskytuje zázemí kulturnímu domu i třeba smuteční síni.
Zastupitelé také souhlasili s rozpočtovým opatřením, v rámci jehož projednávání zaznělo, že původní záměr zvýšení daně z nemovitosti je odložen na neurčito, neb daňové příjmy města se vyvíjejí pozitivním směrem. Nová předsedkyně kontrolního výboru Daniela Weissová (Piráti) představila plán kontrol, na členství ve výboru rezignovali opoziční zastupitelé za ODS i za ANO 2011.

Představen byl plán oslav 750. výročí města. V příštím roce budou vydány knihy Dějiny Turnova, kniha s fotografiemi města a knížka pro děti. Hlavní část oslav se uskuteční na konci května, 17. září v rámci dne železnice proběhne připomínka 100. výročí návštěvy TGM v Turnově. V této souvislosti zastupitelé také souhlasili s vypsáním výtvarné soutěže na zatím blíže nespecifikovaný objekt, který by prvního československého prezidenta připomínal.

Zastupitelé se (ne)vrátili k přeměně heren ve městě na kasina. Podle starosty T. Hockeho (Nezávislý blok) již byla celá záležitost projednávána na minulém zasedání, tentokrát šlo pouze o informaci, že zástupci loterijních společností podali žádost o změnu závazné vyhlášky. To vzali zastupitelé jen na vědomí, ke změně tedy nedojde.
Na veřejném zasedání 21. října turnovské zastupitele čeká schvalování nových stanov Vodohospodářského sdružení Turnov.

V rámci oslav svátku 28. října bude uděleno čestné občanství města Haně Maierové in memoriam a Františku Zikudovi. Cenu obce získá Střední zdravotnická škola Turnov za aktivní přístup pedagogů k zahájení antigenního testování v Turnově v průběhu pandemie COVID-19 v začátku roku 2021 a k příležitosti 60. výročí založení školy.

Závěr zasedání patřil Krajské nemocnici Liberec, resp. Nemocnici Turnov. Do společnosti KNL přistupuje další akcionář – město Frýdlant. Byla také odsouhlasena studie rozvoje turnovské nemocnice.
(K některým bodům se vrátíme podrobně.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.