NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ SI TURNOVŠTÍ OBLÍBILI

0

O půl páté spustila kacanovská kapela Waldovy Matušky jeden z oblíbených hitů, moderátorka Eva Kordová přivítala stovky přítomných, vše nejlepší v novém roce obyvatelům i návštěvníkům města popřál starosta Tomáš Hocke. Děti, které přinesly obrázek, dostaly dárek, v mrazivém podvečeru příchozím přišlo vhod občerstvení, kterého ve stáncích bylo připraveno víc než dost. K nebi vylétlo několik desítek balónků štěstí. A potom už ohňostroj. Po velkých diskuzích, kdy byla veřejnost rozdělena tak půl napůl – půlka byla pro další pokračování silvestrovského půlnočního ohňostroje na náměstí a druhá pro novoroční podvečerní, kam by mohly přijít i děti, už dnes asi nikdo nepochybuje, že přesun Na Luka na Nový rok byla dobrá volba. Poprvé se tady novoroční ohňostroj konal 1. ledna 2009.

201701021546_rep_02_017_ohnostroj

Ohňostroj tradičně připravuje zdejší specializovaná firma Zdeňka Pohla. „Letos byl připravený desetiminutový ohňostroj, ve kterém nechyběly ani horké letošní novinky v podobě širokých vějířů. Vše gradovalo do zlaté barvy s blikavkami na rozloučenou,“ představil svoje dílo Zdeněk Pohl. Ten se ohňostrojům věnuje přes 25 let, v průměru jich dělá kolem čtyřiceti ročně. Hodně jich je v létě – například na festivalu Benátská! – sezona ale každoročně vrcholí o adventu, o Vánocích a kolem Silvestra. „Letos jsme v prosinci připravili tři ohňostroje v Praze, po jednom v Jilemnici, v Bradleci, v Lomnici nad Popelkou a v Rokytnici nad Jizerou. A končíme na Nový rok doma v Turnově,“ vypočítává Pohl.

201701021547_rep_03_017_ohnostroj

S průběhem letošního ohňostroje byl spokojen velitel městské policie Luboš Trucka. „Subjektivně myslím, že bylo o něco méně lidí než vloni, asi se někomu nechtělo do mrazu. Jinak ale musím pochválit hlavně řidiče. Z těch domácích bylo vidět, že jich hodně auto nechalo doma a raději šli pěšky, jinak se nám ale podařilo všechny přijíždějící řádně zaparkovat, chaos nenastal ani při hromadném odjezdu a odchodu. Chodci přecházeli na přechodech, auta jim dávala přednost, opravdu musím všem poděkovat. Dokonce se nám stalo, že nás lidé zdravili a přáli vše nejlepší v novém roce, což se strážníkům zase tak často nestává,“ doplnil Luboš Trucka.

(Další snímky najdete v albu na Facebooku TvA – ZDE)

201701021547_rep_04_017_ohnostroj

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.