FOTBALOVÉ PŘEPEŘE RÁZNĚ VSTOUPILY DO POSTCOVIDOVÉ ÉRY

0

Černo-žlutý tým, hrající na Turnovsku nejvyšší soutěž, se v dalším předčasně ukončeném mistrovském ročníku České fotbalové ligy ověnčil pomyslným bronzem. Není tedy divu, že Přepeřští už naběhli na plný tréninkový výkon a nedočkavě vyhlížejí blížící se sezonu, která snad už konečně zcela prověří jejich rostoucí kvalitu. Jak jsme již informovali, dolaďuje se celkový vzhled RTW Arény a kvůli poškození přírodními vlivy došlo také k rekultivaci trávníku hrací plochy, která se široko daleko pyšní maximálními parametry.

I přes dlouhé roky zaběhlé zvyklosti bude letošní letní příprava extrémně ještě kratší, a to s ohledem na brzký začátek tohoto ročníku. „Až do 10. června budeme v rámci povolených podmínek trénovat čtyřikrát týdně. Pak bude následovat krátká pauza na dovolenou s tím, že 30. června se budou hráči hlásit na prvním společném tréninku. Do série plánovaných přípravných zápasů počítáme zhruba v půlce července také s krátkým soustředěním,“ přiblížil letní plán FKP jeho trenér Josef Petřík mladší. A protože stávající kádr vedle jím přivedeného Poláka Konráda Zaradneho, který hledal štěstí na Vyšehradě, či obou chorvatských Kvesičů, opustila i řada dalších hráčů, bude muset realizační tým do něj postupně začlenit novou krev. „Do toho odešel i druhý brankář Vrána. Jeho místo by měl zaujmout liberecký odchovanec Čamrda, který už zasáhl do zápasů, co jsme v přípravě už odehráli,“ doplnil přepeřský kouč.

Jeho svěřenci mu zatím dělají jen samou radost, protože v tom prvním porazili Chlumec 3:2 po brankách Dvořáka, Bulíře a Jarosze. Stejným výsledkem dopadl také přátelák se Slovanem Liberec B, kdy se střelecky prosadili Synek, Dvořák a Ježek. „Nadstandardním hráčem je pro mě především Radek Dvořák, který skóroval v obou utkáních, a to díky své rychlosti, uplatňované spolu s herním přehledem na levém kraji zálohy,“ vypíchl Petřík ml. Šikovný šestadvacetiletý fotbalista hrál naposledy ve Velvarech, ale okusil také druhou ligu v Hradci Králové či v Ústí n. L. Do mužstva se už zapracoval exreprezentant U 21 Karel Knejzlík a dotaženo je i působení Tobiáše z Trutnova. „Do naší defenzívy nemůžeme vyloučit ani nějaké zahraniční posily, třeba ze spřáteleného Polska, ale to teprve ukáží domlouvané zkoušky,“ dodal ke změnám v mužstvu jeho vedoucí Míra Kvapil.

Posledním celkem, který před krátkou dovolenkou prověřil momentální připravenost Přepeřských byl v sobotu 5. června pražský Loko Vltavín, který právě sestoupil z II. ligy. Utkání dvou zcela rozdílných poločasů skončilo spravedlivou remízou, když do hry zasáhl v dresu FKP vedle již řečených posil také zkoušený albánský plejer Sejdija. Poločasovou přestávku odspíkrovala přítomná rozhodcovská legenda – Pavlín Paša Jirků.

* FK Přepeře – Loko Vltavín 2:2 (0:2). Branky Synek a Pavlata (PK), rozhodčí Šťastný, ŽK 0:0, diváků 30. Sestava: Truksa – Krasnický, Tvaroha, Nesvadba, Elbl – Martan, Jarosz, Novotný, Dvořák – Bulíř – Ježek, střídali Sedláček, Knejzlík, Synek, Tobiáš a Sejdija.
Vzhledem k pomalému rozjezdu domácích borců měli v prvním dějství herně navrch hosté, v jejichž řadách nastupuje mj. celá řada odchovanců pražských „S“. Po parádní úvodní trefě Vltavínu se přes zeď přesně trefil také „sparťan“ Pejša. Po změně stran se obraz hry výrazně změnil ve prospěch Přepeř. Chybu v jejich rozehrávce mohl potrestat třetím gólem již zmíněný Pejša, ale Truksa při jeho sólu vytáhl skvělý zákrok! Ze stupňovaného tlaku vytěžil FKP několik slibných příležitostí, takže se nakonec dočkal zasloužené korekce stavu. V 81. minutě nejprve osvědčil svůj zabijácký instinkt domácí kanonýr Synek, který vystihnul malou domů hostů, a byť z velkého úhlu, s přehledem zavěsil do gólmanem opuštěné brány. Týž hráč mohl skórovat i podruhé, ale v poslední minutě mače byl faulován a z nařízeného pokutového kopu vyrovnal zkušeně Martan.