V ÚNORU CHCE NÁMĚSTEK HEJTMANA MARTIN SEPP ROZHODNOUT O R35

0

Ve čtvrtek 21. ledna se v sídle Libereckého kraje uskutečnila druhá letošní prezentace „Studie proveditelnosti a účelnosti silnice R35“ pro zastupitele kraje a obcí. Podle oficiální tiskové zprávy krajského úřadu byla tato studie odprezentována již po třinácté, několikrát to bylo i pro veřejnost. Toto poslední představení studie podle mluvčího Libereckého kraje Jiřího Langera proběhlo na základě žádostí, které byly vzneseny na jednání Zastupitelstva Libereckého kraje vloni 15. prosince v rámci projednávání Kategorizace silniční sítě České republiky ve vazbě právě na rychlostní silnici R 35.

Prezentace 21. ledna se opět zúčastnil Martin Sepp, náměstek hejtmana pověřený vedením rezortu dopravy, Ivo Toman, vládní zmocněnec pro výstavbu rychlostní silnice R35, vedoucí odboru dopravy Stanislava Jakešová, vedoucí odboru územního plánování a stavebního řádu Kateřina Lauermannová a další. Pracovní tým zpracovatele dokumentace, firmu Valbek, zastupovali Milan Koloušek, Petr Anděl a Petr Hofhansl.

Vládní zmocněnec pro R35 a D11 Ivo Toman znovu ve svém vystoupení apeloval na zastupitele samosprávy, aby o řešení problému a urychlení územní stabilizace trasy R 35 na území Libereckého kraje rozhodli zodpovědně a co nejdříve. „I tak se počítá, že se stavbou úseku rychlostní komunikace na území Libereckého kraje by se mohlo začít za 10 až 15 let,“ přiblížil podle tiskové zprávy Libereckého kraje prořídlému obecenstvu vládní zmocněnec Toman.

 

Současně s projednáváním „studie“ běží na internetových stránkách kraje http://doprava.kraj-lbc.cz/page4338  anketa, v níž lidé hlasují pro jednu ze tří možných alternativ (vede tzv. severní varianta).

 

„Veřejnost může hlasovat již od 12. května loňského roku, anketa skončí v únoru, kdy se chystám předložit návrh Rady Libereckého kraje zastupitelstvu,“ upozornil Martin Sepp. V návrhu je doporučení ministerstvu dopravy územně stabilizovat pro trasu R35 tzv. severní koridor přes Turnov, resp. střed Českého ráje.

 

V diskusi 21. ledna v Liberci vystoupili mimo jiné zastupitel Libereckého kraje Mirek Beran a starosta Rovenska pod Troskami Pavel Koldovský. Oba se vyjádřili proti severnímu koridoru rychlostní silnice. „Informoval jsem vedení kraje o rozhodnutí našeho zastupitelstva i o názoru většiny našich voličů, kteří jsou proti vedení trasy R35 v koridoru mezi Kozákovem a Troskami. V tom smyslu jsme předali kraji i oficiální stanovisko města,“ řekl pro TvA Pavel Koldovský, starosta Rovenska pod Troskami.

 

Oficiální stanovisko měla krajskému úřadu doručit všechny města a obce na zamýšlené trase R35. „Své stanovisko jsme na krajský úřad odeslali hned na počátku ledna. Shrnuli jsme v něm dvě poslední usnesení zastupitelstva. To se v červnu loňského roku přihlásilo k vedení dálnice jižní variantou kolem Mnichova Hradiště. To však za podmínky, že bude realizován odklon dopravy z centra města směrem na Semily a opravena stávající trasa silnice mezi Turnovem a Jičínem včetně obchvatů některých obcí. V listopadu potom turnovští zastupitelé přijali usnesení, že nesouhlasí s vedení R35 katastrem města. Myslím, že k tomu není co dodávat,“ uvedla starostka Turnova Hana Maierová.

Související články (celkem 49)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.