PATRIOT 2009 SE VRACÍ V JINÉ PODOBĚ

0

Na 150 podpisů se bez nějaké větší „reklamy“ podařilo letos v létě shromáždit pod výzvu Patriot 2009, což byla výzva k referendu o trase R35 na území Turnova. Zastupitelé města  vypsání referenda z důvodu vysokých nákladů neodsouhlasili. Nakonec je to asi dobře, protože referendum má smysl tehdy, když k němu přijde co nejvíce občanů. Referendum se mělo uskutečnit souběžně s mimořádnými parlamentními volbami na podzim, které se ze známých důvodů nekonaly. Nyní je tu možnost referenda, byť v jiné podobě, opět.

„Tuhle zkušenost jsem získal při svém pobytu v USA. Tam lidé, kteří chtějí veřejně vyjádřit svůj názor, prostě nalepí na své auto samolepku s příslušným vzkazem,“ uvedl David Pokorný z občanského sdružení S drakem rval se Michael. Toto sdružení nechalo na své náklady ve spolupráci s koalicí S.O.S Český ráj vytisknout dva tisíce samolepek s jednoduchým vzkazem: „Stop R35“. Samolepka je odvozena od jednoho z transparentů, který používají protidálniční aktivisté a ono stop je myšleno v souvislosti se severní variantou silnice středem Českého ráje.

Všichni zájemci, kteří se chtějí tohoto „referenda“ zúčastnit, mohou samolepku získat zdarma zde:

– Autokemp Sedmihorky
– Kniha Českého ráje v Hluboké ulici

– prodejna Redy v Nádražní ulici naproti Bille

– prodejna Elektro Šritr v Mašově

– Notářská kancelář v Hluboké ulici

– stomatologická ordinace D. Pokorného Na Kamenci

 

Samolepka by měla být nalepena na co nejviditelnějším místě na zadní části auta. Smysl je jasný: Vytvořit jakési lokální viditelné povědomí o názoru občanů na R35.

Související články (celkem 49)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.