TANEČNÍ ŠKOLA ILMA TURNOV OVLÁDLA OSTRAVSKÝ TANEČNÍ PARKET

0

O víkendu 6. a 7. prosince proběhlo v Clarion Congress Hotelu Ostrava první ročník Mistrovství Evropy WADF a Světový Pohár „OSTRAVSKÁ VLOČKA“ 2014. Velké taneční klání přilákalo soutěžící z Itálie, Maďarska, Polska, Ruska, Běloruska a samozřejmě České republiky. Pořadatelé – občanské sdružení PIERRO FORTE – s radostí rozdalo více než 1 200 medailí a pohárů. Početná skupina žáků turnovské taneční školy se během soboty a neděle postavila na stupně vítězů hned několikrát, a to v sólových tancích (29 zlatých, 12 stříbrných, 6 bronzových), provedení duo/pár (6 zlatých, 2 stříbrné, 1 bronzová), ale i v malých a velkých skupinách, které v různých věkových kategoriích dobily stupně vítězů všechny.

O výrazné úspěchy turnovské výpravy se zasloužili sólisté a páry: Zuzanka Růžičková, Zuzanka Novotná, Justina Bohatá, Adrianka Šulcová, Adeline Činčurová, Kristián Šrajer, Klárka Pospíšilová, Nikol Hanzlová, Tereza Vašíčková a Adéla Šafářová. Taneční formace TaPŠ ILMA získaly takřka ve všech disciplínách první místa a staly se tak jednou z nejúspěšnějších výprav na šampionátu.

Na šampionátu tanečníci zápolili v disciplínách Synchro dance, Cheer Pom – Pom dance, Disco Dance, Hip – Hop, Show Dance. Nechybělo také vystoupení ve stylu karibských a latinskoamerických tanců. Soutěžilo se také v contemporary baletu, modern dance či scénickém tanci. Do poroty zasedl ze Švédska Nils – Håakan Carlzon, z Ruska Sergey Ivanov, Polsko reprezentovala Agnieszka Śliwińska, Maďarsko Salsa Levi, Slovensko Libor Hlaváček, Polsko Roman Filus a za Českou republiku udílel body Marian Šulc (TaPŠ ILMA), který byl zároveň předsedou mezinárodní poroty. Ředitelkou soutěže byla zkušená organizátorka mezinárodních soutěží Ilona Šulcová, která s sebou přivezla organizační tým ILMA AGENCY, o moderaci se postaral David Hlůže (Turnov), zvukovou režii zajistil Vojtěch Kořínek (Turnov), inspice celé soutěže se zhostil Jiří Potůček (Plzeň). Nad soutěží převzal záštitu 1. náměstek primátora statutárního města Ostravy Lumír Palyza.

Vánoční profilový večer TaPŠ ILMA, který se koná v neděli 21. prosince 2014 v KD v Pěnčíně od 13.30 hodin.

TaPŠ ILMA, www.ilma.cz, tapsilma@gmail.com, t. 603 398 898

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.