KRAJ OPĚT PREZENTOVAL STUDII PROVEDITELNOSTI A ÚČELNOSTI SILNICE R35 ZÁSTUPCŮM DOTČENÝCH OBCÍ

0

Na základě žádostí, které byly vzneseny na jednání Zastupitelstva Libereckého kraje vloni 15. prosince v rámci projednávání Kategorizace silniční sítě České republiky ve vazbě na rychlostní silnici R 35, se 11. ledna uskutečnila v sídle Libereckého kraje další prezentace Studie účelnosti a proveditelnosti R 35 v úseku Rádelský Mlýn – Úlibice a dalších dokumentů. Prezentace se zúčastnil mimo jiné Martin Sepp, náměstek hejtmana pověřený vedením rezortu dopravy, Ivo Toman, vládní zmocněnec pro výstavbu rychlostní silnice 35, vedoucí odboru dopravy Stanislava Jakešová, vedoucí odboru územního plánování a stavebního řádu Kateřina Lauermannová a další.

„Vyhověli jsme požadavkům a pro zástupce samosprávy dotčených obcí a zastupitele Libereckého kraje jsme znovu představili dokumenty – Proces pořízení Zásad územního rozvoje LK, Studii proveditelnosti a účelnosti silnice R 35 a Vizualizaci silnice R 35 v úseku Rádelský Mlýn – Úlibice,“ řekl Martin Sepp.

Vládní zmocněnec Ivo Toman ve svém krátkém vystoupení apeloval na zastupitele samosprávy, aby o řešení problému a urychlení územní stabilizace trasy R 35 na území Libereckého kraje rozhodli zodpovědně a co nejdříve.

 

„Délka plánované rychlostní komunikace R35 je zhruba 260 km a je nejdelší komunikací tohoto typu v České republice. V provozu je nyní 81 kilometrů. Část trasy sice ještě není definitivně stanovena, ale je územně stabilizována, vyjma trasy v Libereckém kraji. Jinými slovy, z celé R35, která prochází čtyřmi kraji – Libereckým, Královéhradeckým, Pardubickým a Olomouckým není územně stabilizováno pouze asi 15 kilometrů na území Libereckého kraje,“ řekl zmocněnec.

 

„Naší představou je do tří let komunikace postavit a do pěti let jezdit,“ dodal s tím, že varuje před vymýšlením dalších variant, což nikam nevede. Ivo Toman ví, o čem mluví, když řešil obdobnou situaci jako hejtman Pardubického kraje v předchozím období. Dle jeho osobního názoru je pro Liberecký kraj nejvýhodnější přece jen ta takzvaná severní varianta.

 

Pracovní tým zpracovatele dokumentace Studie účelnosti a proveditelnosti od firmy Valbek na jednání 11. ledna zastupovali Ing. Milan Koloušek, RNDr. Petr Anděl a Ing. Petr Hofhansl.

 

Mgr. Jiří Langer

tiskový mluvčí Libereckého kraje

jiri.langer@kraj-lbc.cz

 

Další obsahově totožná prezentace se uskuteční pro pozvané zastupitele dotčených obcí a zastupitele Libereckého kraje 21. ledna v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje. Předchozí prezentace dokumentu se uskutečnily v těchto termínech:

Zastupitelstvo LK – 24. 2. 2009, Výbor hospodářského a regionálního rozvoje LK – 10. 3. 2009, Výbor pro dopravu LK – 26. 3. 2009, Město Turnov (pouze Město Turnov) – 8. 4. 2009, Obec Karlovice (pro obce) – 13. 5. 2009, Město Rovensko pod Troskami (pro obce) – 4. 6. 2009, Město Železný Brod (pro obce) – 2. 6. 2009, Město Semily (pro obce) – 20. 5. 2009, Město Lomnice nad Popelkou (pro obce) – 28. 5. 2009, Kozákov (pro veřejnost) – 21. 6. 2009, Turnov (pro obce a veřejnost) – 30. 6. 2009, Liberecký kraj (pro zastupitele LK a obce) – 11. 1. 2010.

Související články (celkem 49)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.