TÁBOR LIDU NA KOZÁKOVĚ ANEB PROHLÁŠENÍ NÁMĚSTKA HEJTMANA LIBERECKÉHO KRAJE MARTINA SEPPA K R35

0

(Pozor: důležitá aktualizace původního textu z 8. června)Liberecký kraj ve čtvrtek 4. června ukončil prezentací dokumentů zabývající se problematikou umístění koridoru rychlostní silnice R35 na území Libereckého, Středočeského a Královéhradeckého kraje, na půdě městského úřadu v Rovensku pod Troskami. Tím završil seznamování zastupitelů dotčených obcí s vedením návrhů jednotlivých tras této pro Liberecký kraj důležité komunikace.

„Pro širokou veřejnost je od začátku měsíce května na webových stránkách odboru dopravy Libereckého kraje (http://www.kraj-lbc.cz/index.php?page=4338) umístěna vizualizace jednotlivých tras a souhrnná dokumentace, která umožní veřejnosti seznámit se se základními fakty o jednotlivých trasách rychlostní silnice R35,“ uvedl Martin Sepp, náměstek hejtmana pro dopravu.

Z těchto dokumentů si každý může udělat jasný obraz o jednotlivých návrzích. Náměstek hejtmana k tomu dále uvedl: „Spolu s dokumenty je na webových stránkách kraje i anketa, ke které se mohou občané vyjádřit svým hlasem pro ten či onen koridor a případně i poslat svůj komentář či názor“.

 

Jak slíbil Liberecký kraj ústy hejtmana Stanislava Eichlera, prezentace pro širokou veřejnost se uskuteční v neděli 21. června od 13.00 hodin na Kozákově. (Opravdu, na přímý dotaz TvA bylo upřesněno i místo, akce se koná přímo na parkovišti pod rozhlednou!)

 

Všechny podněty a připomínky jak z řad zástupců obcí, tak i široké veřejnosti budou brány v potaz při rozhodování Libereckého kraje o doporučení toho či onoho koridoru k dalším krokům. „Vše je zatím ze strany Libereckého kraje otevřené, žádná varianta není dosud vybrána. Je na občanech a samosprávách Libereckého kraje, aby se zúčastnili jednání a rozhodování o dopravním řešení nejvhodnějším pro Liberecký kraj,“ řekl náměstek hejtmana Martin Sepp.

 

Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje

jiri.langer@kraj-lbc.cz

(titulek je dílem redakce TvA)

Aktualizace 10. června:
Jak TvA sdělila starostka Turnova Hana Maierová, oslovila přímo náměstka hejtmana Martina Seppa s dotazem na veřejné projednání vizualizace R35 v Turnově. „Při všech minulých jednáních jsme zdůrazňovali, že považujeme za nutné zorganizovat tuto prezentaci přímo v Turnově, jako spádovém městě pro široké okolí i jako největším městě v regionu, jehož se řešení R35 přímo dotýká. V tomto duchu přijalo usnesení také zastupitelstvo města,“ uvedla starostka. Radnice pro veřejnou prezentaci nabízí sál včetně ozvučení. „Sdělila jsem náměstkovi hejtmana, že bychom si přáli, aby se toto projednání uskutečnilo ještě do prázdnin přímo v Turnově. Občané nyní pochopili, že by měla být prezentace pouze na Kozákově, což vzbudilo velmi negativní ohlas,“ dodala starostka.

Podle vyjádření náměstka hejtmana Martina Seppa bude prezentace na Kozákově 21. června pouze jedna z prvních. V dalším kole se počítá i s Turnovem.

Související články (celkem 49)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.