Ano, stále jsou všechny tři varianty trasování dálnice R35 ve hře. Nedávno byl na serveru TvA uveřejněn článek, který tvrdil, že do konce dubna měla liberecká projekční kancelář Valbek zpracovat pro Liberecký kraj všechny možné i nemožné varianty řešení. Ve hře je tedy jižní trasa kolem Mnichova Hradiště, severní trasa z Turnova přes Sedmihorky do Rovenska a Jičína a nově i trasa superseverní kolem Železného Brodu, Semil a Lomnice nad Popelku do Jičína. O problematice toho bylo v minulosti napsáno tolik, že už nebudeme v tuto chvíli vše donekonečna rozebírat.
Podle posledních informací firma Valbek krajskému úřadu skutečně před několika dny zpracované varianty přeložila (jsou neveřejné!). Krajský úřad sestavil komisy odborníků, která je složena z pracovníků ministerstva pro životní prostředí, ministerstva dopravy a všech tří zúčastněných krajů – tedy Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského. Tato komise prý má vybrat dvě nebo tři v úvahu přicházející varianty, které budou do září rozpracovány a na sklonku roku rozhodne o konečné trase dálnice R35 vláda České republiky.
V této souvislosti jsou tu dvě nové informace. Ta první hovoří o čtvrtku 22. května, kdy v galerii
Druhá informace se týká pravidelného pochodu proti záměru trasovat dálnici napříč Českým rájem.
Související články (celkem 49)
- DOKUD SE NESPOJÍ DÁLNICÍ PRAHA S ČESKÝMI BUDĚJOVICEMI, TĚŽKO SE BUDOU SPOJOVAT OHRAZENICE S ÚLIBICEMI, ŘÍKÁ STAROSTA TURNOVA
- ROZHODUJEME O BUDOUCNOSTI
- DÁLNICE V ČESKÉM RÁJI NEBUDE, RYCHLOSTNÍ SILNICE ALE ANO ANEB BOUŘE VE SKLENICI VODY
- STAROSTOVÉ A KRAJ JEDNALI O SILNICI TURNOV – ROVENSKO P. T. – ÚLIBICE
- NOVÝ MINISTR DOPRAVY CHCE URYCHLIT STAVBU R35
- VLÁDA SCHVÁLILA R35 TURNOVEM A ČESKÝM RÁJEM: KACHNA, KTERÁ ZABRALA
- OTEVŘENÁ VÝZVA MINISTRU DOPRAVY PAVLU DOBEŠOVI…
- KRAJŠTÍ ZASTUPITELÉ SCHVÁLILI ZUR I S R35, BOJ ČÁSTI OBČANŮ A OBCÍ ČESKÉHO RÁJE VŠAK NEKONČÍ
- KRAJŠTÍ ZASTUPITELÉ BUDOU ROZHODOVAT O ÚZEMNÍM ROZVOJI KRAJE A O KOMUNIKACI R35
- R35 SE NYNÍ UŽ ASI DEFINITIVNĚ PŘIBLÍŽILA TURNOVU
- KRAJ VEŘEJNĚ PROJEDNÁVAL ZÁSADY ÚZEMNÍHO ROZVOJE, R35 JE BLÍŽE ČESKÉMU RÁJI A TURNOVU
- ZASTUPITELÉ VZKÁZALI DO LIBERCE: R35 V KATASTRU MĚSTA NECHCEME
- KRAJ CHYSTÁ PROJEDNÁNÍ ZÁSAD ÚZEMNÍHO ROZVOJE, PROTIDÁLNIČNÍ AKTIVISTÉ SBÍRAJÍ PODPISY
- SUPERPLÁN MINISTERSTVA DOPRAVY NA PŘÍŠTÍCH 15 LET O STAVBĚ R35 MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A LIBERCEM NEHOVOŘÍ
- NA R35 V NEJBLIŽŠÍCH 20 LETECH ZAPOMEŇTE
- ROZHODLI ZASTUPITELÉ PROTI VŮLI OBYVATEL KRAJE?
- R35 JEDNOU NEJSPÍŠ POVEDE TURNOVEM A ČESKÝM RÁJEM
- R35 V LIBERCI: ON-LINE REPORTÁŽ ZE ZASEDÁNÍ KRAJSKÝCH ZASTUPITELŮ
- ZASTUPITELÉ LIBERECKÉHO KRAJE SE BUDOU VYJADŘOVAT K DÁLNICI R35