DÁLNICE R35: ČESKÝM RÁJEM POD TROSKAMI, JIHEM, NEBO SUPERSEVEREM?

0

Ano, stále jsou všechny tři varianty trasování dálnice R35 ve hře. Nedávno byl na serveru TvA uveřejněn článek, který tvrdil, že do konce dubna měla liberecká projekční kancelář Valbek zpracovat pro Liberecký kraj všechny možné i nemožné varianty řešení. Ve hře je tedy jižní trasa kolem Mnichova Hradiště, severní trasa z Turnova přes Sedmihorky do Rovenska a Jičína a nově i trasa superseverní kolem Železného Brodu, Semil a Lomnice nad Popelku do Jičína. O problematice toho bylo v minulosti napsáno tolik, že už nebudeme v tuto chvíli vše donekonečna rozebírat.

Podle posledních informací firma Valbek krajskému úřadu skutečně před několika dny zpracované varianty přeložila (jsou neveřejné!). Krajský úřad sestavil komisy odborníků, která je složena z pracovníků ministerstva pro životní prostředí, ministerstva dopravy a všech tří zúčastněných krajů – tedy Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského. Tato komise prý má vybrat dvě nebo tři v úvahu přicházející varianty, které budou do září rozpracovány a na sklonku roku rozhodne o konečné trase dálnice R35 vláda České republiky.

V této souvislosti jsou tu dvě nové informace. Ta první hovoří o čtvrtku 22. května, kdy v galerii Muzea Českého ráje budou studenti Pennsylvánské státní univerzity z USA od 16 hodin seznamovat zájemce s výsledky své analýzy jednotlivých koridorů R35.

Druhá informace se týká pravidelného pochodu proti záměru trasovat dálnici napříč Českým rájem. Možná poslední pochod před konečným rozhodnutím se půjde 9. srpna 2008. Začínat se bude přímo na hradě Trosky, cíl bude v kempu v Sedmihorkách.

Související články (celkem 49)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.