JE TU PRVNÍ TERMÍN VÝSTAVBY DÁLNICE R35

0

(aktualizace původního textu)Jestli vše dobře půjde, měli bychom se na dokončené dálnici R35 svézt v roce 2017. Uvedl to nový ministr dopravy Petr Bendl v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Na celé trase R35 mezi Libercem a Olomoucí je v současnosti neznámá trasa jediného úseku, a sice mezi Turnovem a Úlibicemi. Letos na jaře bude s veřejností projednávána vizualizace, zpracovaná pro Liberecký kraj firmou Valbek. Nejdříve se s návrhy superseverní, severní a jižní varianty seznámí na svém únorovém jednání zastupitelé kraje. Rozhodnout o konečné trase by se mělo v nejbližší době.

 „R35 je dlouho projednávaná stavba. Je to jediná absolutně efektivní pomoc pro dálnici D1 a bude mou prioritou. U ní trvalo dlouho, než se dostala do územních plánů a ještě chvilku to potrvá. Potrvá i výstavba. Když všechno půjde dobře, bude dobrá vůle parlamentu a státní rozpočet včas dodá potřebné zdroje, odlehčíme D1 v roce 2017,“ uvedl pro server ministr Bendl. Na otázku, jestli to nepůjde dřív, odpověděl, že ve Středočeském kraji byla trasa dálnice D3 projednávána osm let. „Zpravidla se proti ní stavěli ministři životního prostředí a museli jsme čekat, až je přehlasuje vláda. Podobně obtížné to je u silnice R35,“ vysvětlil ministr.

Aktualizace:

Jak uvedl deník MFDnes, ministr Bendl přímo zmínil, že podporuje severní trasu R35.  „Jsem pro severní variantu, která kopíruje současnou silnici mezi Turnovem a Jičínem. Myslím, že jižní varianta povede k tomu, že si řidiči stejně budou zkracovat cestu a pojedou po původní trase,“ řekl podle MFD Bendl na tiskové konferenci, kde představil cíle svého ministerského působení.

Související články (celkem 49)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.