OTEVŘENÁ VÝZVA MINISTRU DOPRAVY PAVLU DOBEŠOVI…

0

…ze 7. Protidálničního plesu v Turnově. Vážený pane ministře, my, občané, kteří 10 let bojujeme proti lobbisty vykonstruované rychlostní silnici R 35 v trase přes Turnov do Jičína přes Český ráj, Vás, jako našeho zástupce, vyzýváme k okamžitému zastavení tohoto od počátku nekalého projektu. K prosazování této trasy došlo v době, kdy bylo možné, aby se politici sešli se svými lobbisty a vykonstruovali tak zakázku, která nemá pro společnost smysl, ale ze státního rozpočtu se za ni utratí 20 miliard.

Trasování R35 přes Český ráj je přesně tento typ zakázky. V trase, kde dopravní sčítání nevykazuje ani 7 000 aut, je prosazována rychlostní komunikace pro 25 až 30 000 aut. Takovéto nezodpovědné mrhání státními prostředky bije do očí každého slušného občana. To, že se ostentativně nebere v potaz vysoce kvalifikovaný geologický průzkum České geologické společnosti, ze kterého je zřejmé, že finanční nákladnost tohoto projektu může vyrůst do astronomických rozměrů, jen dokazuje, jak nezodpovědně je zde nakládáno se státními prostředky.

Tato lobbistická hra nemá žádnou budoucnost v době, kdy ve státním rozpočtu, a v dopravě zvláště, zoufale chybí finanční prostředky na mnoho staveb. Na dlouhá léta blokuje rozvoj města Turnova a obcí na trase, protože jsou nuceny ve svých územních plánech držet rozsáhlé územní rezervy.
        
Vážený pane ministře, zastupujeme  20 000 občanů, sledujících po léta tuto absurdní hru s veřejností a státními prostředky. Zastupujeme 20 000 občanů, kteří podepsali petici proti nesmyslnému trasování této rychlostní komunikace. Upozorňujeme Vás, že se nejedná o lidi, kteří nechtějí dálnici za svými humny. Jedná se o 20 000 odpovědných angažovaných občanů z celé republiky, kteří chtějí bezpečně jezdit auty a dobře si uvědomují potřebu výstavby kvalitní a smysluplné silniční sítě v naší zemi a v celé Evropě.
          
Vážený pane ministře, jsme si vědomi nezbytnosti vytrvale a důsledně hájit věci veřejné, a to na domácí i Evropské půdě a jsme připraveni i nadále tak činit.

(Petici u příležitosti 7. Protidálničního plesu v Turnově, resp. v mašovské sokolovně, v pátek 30. března na místě podepsalo 86 lidí, petice byla odeslána ministru dopravy.)

Související články (celkem 49)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.