V NEDĚLI 15. PROSINCE DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ JÍZDNÍCH ŘÁDŮ

0

Od neděle 15. prosince vejdou v platnost nové jízdní řády v rámci celostátní změny. Co tyto změny přinesou cestujícím?

V neděli 15. prosince 2019 vyjede na koleje další dopravce ARRIVA vlaky s. r. o. V Libereckém kraji se jedná o státem objednávané rychlíkové R21 (Praha – Turnov – Tanvald) a R22 (Kolín – Mladá Boleslav – Česká Lípa – Nový Bor) a o regionální osobní a spěšné vlaky linek L3 (Liberec – Stará Paka), L31 (Tanvald – Železný Brod) a L5 (Stará Paka – Lomnice nad Popelkou). Mezi Libercem, Turnovem a Starou Pakou dojde k významnému rozšíření nabídky spojení.

Další dopravce Liberecký kraj oslovil poté, co nebyl spokojený s předloženou nabídkou Českých drah, se kterými jednání zahájil přednostně. Z pohledu cestujících se v rámci kraje mnoho nemění. Ve všech vlacích bude po území kraje i nadále platit integrovaný tarif IDOL. Ten zahrnuje více železničních dopravců již od roku 2010. „Ve vlacích všech tří dopravců neplánujeme omezení jejich vlastních tarifních nabídek,“ říká Pavel Blažek, jednatel KORID LK, spol. s r. o., která koordinuje veřejnou dopravu v Libereckém kraji.

V regionální linkové dopravě dochází v oblastech Jablonecka a Semilska k dalšímu rozšíření garantovaných bezbariérových spojů. „Ostatní změny jízdních řádů lze zhodnotit jako větší množství menších změn, kde reagujeme na podněty obcí a cestujících, nebo kde dochází k úpravám s cílem zlepšení návazností,“ vysvětluje Otto Pospíšil, zástupce ředitele spol. KORID LK.

Jízdní řády je možné, tak jako v minulých letech, zakoupit v knižní podobě. V letošním roce bude vydán jízdní řád pro celou oblast kraje. Prodejní cena je 30 Kč a k zakoupení je v informačních centrech dopravců a vybraných měst či u některých prodejců knih.
Připomínky k jízdním řádům je i nadále možné zasílat na info@korid.cz nebo prostřednictvím www.iidol.cz. V roce 2020 mohou proběhnout změny v rámci celostátních termínů v březnu, červnu, na konci srpna a v prosinci.

(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.