SPORTOVEC TURNOVA 2015, DEJTE HLAS TOMU NEJLEPŠÍMU PODLE VÁS!

0

Již po čtyřiadvacáté se letos uskuteční anketa o nejlepšího sportovce Turnova! Prestižní anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Sportovní legendy města jsou zapisovány do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou celého počínání je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času.

O korunku pro nejlepšího sportovce Turnova za rok 2015 se uchází 12 nominovaných (viz níže). O konečném umístění rozhoduje odborná porota, o Ceně veřejnosti hlasují čtenáři TvA.

n201602031710_sport_27_016_sportovecJak to bylo vloni? Již po sedmé se od roku 1992, kdy byla anketa vyhlášena poprvé, stal sportovcem roku Jakub Oma z oddílu radiového orientačního běhu. Na druhém místě skončil kickboxer Petr Kazda, třetí byl volejbalista Petr Konečný, čtvrtý skončil atlet AC Syner Jaromír Mazgal a na pátém místě skončil kickboxer Jan Kazda. V kategorii družstev zvítězili po zásluze prvoligoví volejbalisté TJ Turnov, trenérem roku 2014 se stal Jakub Mareš z oddílu juda, sportovní akcí roku se stal tradičně Memoriál Ludvíka Daňka. Do Zlaté knihy turnovského sportu byli zapsáni: Milan Matějka ze ZŠ Skálova, Jan Mlejnek a Jan Rakouš (oba z oddílu volejbalu). O udílení ocenění rozhoduje odborná sportovní komise vytvořená pouze k tomuto účelu, ve které jsou osobnosti turnovského sportu, zástupci jednotlivých klubů a oddílů, zastupitelé města a novináři. Cenu veřejnosti čtenářů TvA získal volejbalista Jan Charousek. Hlasování na serveru TvA se zúčastnilo celkem 1 894 respondentů.

VYHLÁŠENÍ ANKETY – NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2015
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety a předání cen oceněným proběhne v sále KC Střelnice v úterý 23. února od 18.00 hodin. Součástí večera bude zápis do Zlaté knihy sportu města Turnova. Vstup je volný.

CENA VEŘEJNOSTI
Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadatelem ankety vyhlašuje Cenu veřejnosti. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2015.

Nominováni jsou:

Franěk Vladimír, 30 let, TSC Turnov, oddíl judo  
Závodník, který díky svým výkonům dostal pozvánku na hostování i do Extraligy, v níž startuje celá řada českých i evropských reprezentantů. Jeho letošní vrchol ale přišel až na mistrovství České republiky v Brně, kde získal bronzovou medaili ve váze do 90 kg. Trenéři: Radek Louda, Jakub Mareš. 

Horák Patrik, 20 let, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu
1. místo na M ČR klasická trať, 6. místo na M ČR ve sprintu, 2. místo v celkovém žebříku A, vše v kategorii juniorů. 1. místo v závodě Českého poháru štafet v mužské kategorii. Nebýt smolného zranění z finského závodu, mohly být umístění ještě lepší. Navíc musel Patrik obětovat start na MČR na krátké trati. I tak je 24. místo na JMS v Norsku na krátké trati v severských terénech skvělým výsledkem! Trenér: Filip Stárek.

Charousek Jan, 29 let, TJ Turnov, oddíl volejbalu
Honza je stále jedním ze stabilních pilířů základní sestavy turnovských volejbalistů, a to i po jejich postupu do 1. ligy ve volejbale mužů v sezoně 2014/2015. Ústřední smečař turnovského týmu se v sezóně 2014/2015 významnou měrou podílel na úspěchu nováčkovského týmu v 1. lize mužů, kterým bylo 4. místo. Díky své tréninkové píli a fyzickým předpokladům se řadí mezi nejrazantnější smečaře v soutěži. Trenér: Jan Šimůnek.

Kazda Jan, 40 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
Jan Kazda se zúčastnil Mistrovství světa v kickboxu konaném ve španělské Albiru na přelomu října a listopadu. Zde získal stříbrnou a bronzovou medaili ve váze do 90 kg. Byla to jeho 17. a 18. medaile ze světových a evropských šampionátů. Má celkem 109 zápasů. V průběhu mistrovství oslavil 40. narozeniny a tím se stal společně s bratrem nejstarším medailistou v kategorii mužů. Trenér:  Dušan Vičík.

Kazda Petr, 40 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
Petr Kazda se zúčastnil Mistrovství světa v kickboxu konaném ve španělském Albiru na přelomu října a listopadu. Zde získal stříbrnou a bronzovou medaili ve váze do 85 kg. Byla to jeho 18. a 19. medaile ze světových a evropských šampionátů. Celkem má odboxováno 127 zápasů v kickboxu a boxu. V průběhu mistrovství oslavil 40. narozeniny a tím se stal nejstarším medailistou v kategorii mužů. Trenér: Dušan Vičík.  

Knébl Ladislav, 23 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
V červnu se zúčastnil MČR v kickboxu v Praze, kde získal stříbrnou a bronzovou medaili ve váze do 81 kg. Díky tomuto výsledku byl nominován na Mistrovství Evropy konaném v Maďarsku, kde získal vynikající stříbrnou medaili, také ve váze do 81 kg. Kromě bratrů Kazdových je prvním členem oddílu –  Impact Turnov, kterému se podařilo probojovat se do reprezentace ČR. Trenéři Jan a Petr Kazdovi 

Konečný Petr, 40 let, TJ Turnov, oddíl volejbalu
Petr je lídrem a nejvíce bodujícím hráčem sestavy turnovských volejbalistů. V sezóně 2014/2015 byl oporou nováčkovského týmu ve druhé nejvyšší soutěži v ČR – 1. ligy – který skončil na úžasném 4. místě. Petr je vůdčí osobností úspěšného turnovského týmu, kde se snaží předat své mnohaleté zkušenosti mladším spoluhráčům. V sezoně 2015/2016 se na podzim zranil, a tak týmu pomáhá a své zkušenosti předává týmu jako jeden z trenérů. Trenér: Jan Šimůnek.

Krejčík Aleš, 29 let, TJ Turnov, FC Dalmach
Aleš je hrajícím trenérem a kapitánem týmu Dalmachu hrajícího druhou nejvyšší futsalovou ligu. Ač nastupuje v obraně, podařilo se mu být nejlepším střelcem týmu s 18 brankami, kdy k tomu nasbíral ještě 11 asistencí. To vše v 22 utkáních. I díky němu zakončil Dalmach sezónu v klidném středu tabulky. Aleš mimo futsalu hraje i fotbal za místní FK Pěnčín-Turnov. Trenér: Aleš Krejčík.

Matěcha Štěpán, 24 let, TJ Turnov, oddíl florbalu 
Štěpán je kapitánem úspěšného týmu mužů, se kterým v uplynulém roce dokázal zvládnout premiéru v Národní lize. K týmovému úspěchu pomohl 46 kanadskými body (25+21) a v celkovém hodnocení soutěže skončil na pátém místě. Štěpán je lídrem týmu na hřišti i mimo mantinely. V probíhající sezóně 2015/2016 zakončil Štěpán rok 2015 v čele kanadského bodování celé soutěže (23+16). Trenéři: Jan Kovář, Petr Pánek.

Mazgal Jaromír, 22 let, AC Turnov
Míra měl velmi úspěšnou sezónu. Ve vrhu koulí a v hodu diskem se stal mistrem republiky v kategorii mužů do 22 let. Mezi „dospěláky“ vybojoval na MČR v hodu diskem stříbrnou medaili a ve vrhu koulí skončil pátý. Největším úspěchem však bylo sedmé místo ve vrhu koulí na Mistrovství Evropy do 22 let (Talin, Estonsko). Hlavní opora družstva mužů s osobními rekordy: disk 2kg – 55,83m; koule 7,26 kg – 18,96m. Trenér: Dušan Král. 

Miller Jan st., 47 let, TJ Turnov, oddíl kanoistiky
Úspěšný závodník ve vodním slalomu v kategorii C1 (kanoe), několikanásobný mistr ČR ve věkové kategorii masters. V roce 2015 sice obsadil na MČR (USD České Budějovice) „až“ 5. místo, velmi dobré výkony v průběhu celé sezony jej však vynesly na 3. místo v celkovém pořadí českého oblastního žebříčku (ve své věkové kategorii byl 1.). Na několika postupových závodech obsadil medailová umístění v celkovém pořadí. Trenér: sám sobě trenérem.

Oma Jakub, 35 let, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu 
V roce 2015 dokázal i pod tlakem domácího prostředí uspět na vrcholné akci roku, kterou bylo Mistrovství Evropy v Mariánských Lázních. V náročném programu čtyř závodů v pěti dnech se postavil na start všech z nich a pouze v jednom závodě se mu nepodařilo prosadit na stupně vítězů. Postupně získal stříbro v závodě ve foxoringu, stříbro ve sprintu, osmé místo v závodě na klasické trati v pásmu 144 MHz a na závěr šampionátu se stal MISTREM EVROPY v závodě na klasické trati v pásmu 3,5 MHz. Během sezóny úspěšně reprezentoval turnovský oddíl i na domácích šampionátech, na kterých získal tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a obhájil i vítězství v Národním žebříčku. Trenér: sám sobě trenérem.

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.