TURNOV V DIVIZI TĚSNĚ PORAZIL TRUTNOV (VIDEO)

0

FOTBAL / Byť měli Turnovští Trutnovské několikrát tzv. na lopatě, bylo z toho sic jenom těsné, ale o to důležitější vítězství. V přeboru neměly jako jediné problém Přepeře, zato jak Rovensko, tak i Karlovice prohrály doma s týmy z Českolipska shodně 1:3. Jenišovice rozstřílely bengo Chrastavy. Okresy se nesly ve znamení derby. Na Jablonecku Skala doma podlehla posíleným Jenišovicím B a v semilské soutěži Tatobity vyhrály v Rovensku. Naplno bodovala také další dvě přepeřská mužstva.

DIVIZE

* FK Turnov – FK Trutnov 1:0 (0:0). Rozhodčí Radina, branka 63. Petrlák , ŽK 2:2, diváků 212. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý – P. Havel (90.+1 Toman), Benek, Dlouhý (50. Houžvička), Cigánek (88. Drahovzal) – Petrlák – Horák.
V souboji o „šest bodů“ byli mnohem aktivnější Turnovští, takže trutnovský gólman Šťastný musel v 18. minutě řešit v pádu nohou nedůraznou šanci Petrláka a navrch měl i v repete po pár minutách. Také Horákova koncovka neměla ty správné parametry, a tak jen Hykova intervence u tyče určila, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, protože další slibné náběhy několikrát zastavil praporek prvního asistenta na pomezí!?
Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil a diváci si ve slunečném počasí pěkných fotbalových akcí příliš neužili. Za zmínku tak dlouho stál snad jen pohotový volej Šimka, který prosvištěl jen těsně vedle levé Šťastného tyče. Brankář Trutnova pak musel zpátky do pole vyboxovat dělo Petrláka. Klíčová situace tak nastala až v 62. minutě. Petrlák postupoval sám středem hřiště, a když už nevěděl kudy kam, opřel se do balonu a jeho křížná střela z hranice velkého vápna zapadla s její pomocí přesně za pravou tyč – 1:0!
Pak mohl zvýšit Houžvička, ale Šťastný se přelstít nedal. Krásný fotbalový moment přišel asi čtvrthodinu před koncem. Výborně kopnutý rohový kop Petra Havla na první tyči přizvedl hlavou Kordík, ale skákající Šimek už měl hodně těžkou pozici na to, aby míč usměrnil tam, kam domácí pro klid své duše potřebovali. Dvě minuty nato překonal posledního muže Trutnova aktivní Havel, ale míč poskakující směrem do jeho čeřenu stačil jeden z obránců odkopnout do bezpečí. Infarktový stav mnohým tak způsobil trutnovský snajpr Matějka, jenž se už v nastaveném čase řítil sám na Hyku, ale ten včasným vyběhnutím zabránil nejhoršímu.

Ostatní výsledky: Zbuzany – Kratonohy 3:1, Letohrad – Živanice 2:1, D. Králové – Pardubice B 1:2np, V. Mýto – Vykáň 3:2, Admira – Čáslav 4:3np, Kolín – Mšeno 3:0, Chrastava – Brandýs 1:5.

16. Letohrad 24 5 6 13 26:45 21

* FK Přepeře – SK Semily 9:0 (4:0). Rozhodčí Zlatník, branky 31. a 49. Petřík, 33. a 76. Vokáček, 68. a 83. Novotný, 7. Vrabec, 43. Krasnický, 73. Mička, ŽK 0:0, diváků 86. Sestava: Majer – Krasnický, Vokáček, Nesvadba, Petřík – Novotný, Bína, Vrabec (26. Peškar), Vaníček – Sedláček (67. Mička), Řeháček (67. Horáček).
Realizační tým hostů musel průvan v sestavě ucpat dorostenci, a tak reprezentanti okresního města přijeli do srdce Českého ráje spíše jen odevzdat body. Beznadějně poslední celek inkasoval už v 7. minutě, v níž brankostroj černožlutých nastartoval Vrabec. To, že byly Semily prakticky neškodné, nejlépe dokumentoval fakt, že domácí obránci „z nudy“ nastříleli větší polovinu gólového přídělu, když Petřík s Vokáčkem se každý trefili do sítě Zamastila hned dvakrát. Napilno měl hlavně Mička, který střídal dvacet minut před koncem a prosadil se po chvíli na place, aby pak šel kopat ještě za rezervu, kde skóroval také. Přepeře sice góly dávají, a to tak, že velmi, nicméně i nadále se koukají na Velké Hamry pohledem pětibodového manka.

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – SK Skalice 1:3 (1:1). Rozhodčí Kvítek, branka 45. Štěpnička, ŽK 4:5, diváků 100. Sestava: Prokopec – Kočí, Vítek (69. Pařízek), Šteffan, Němec – Krejčík, Mencl (61. Koubek), Bangha, Veber – Valentín, L. Malý.
Rovensko se dál trápí střelecky, což na mužstva z popředí tabulky nemůže stačit ani v domácím prostředí. První poločas byl více než vyrovnaný, ale byli to hosté, kdo se na branku v 37. minutě vzmohl díky Bezouškovi jako první. Naštěstí průšvih stačil ještě zažehnat Štěpnička, jenž vyrovnal těsně před poločasovým hvizdem sudího Kvítka. „Bohužel nedokážeme do gólové tečky dotáhnout ani samostatné nájezdy, ale sami inkasujeme. Sám na gólmana šel Šteffan, ale stejně jako on dopadl v podobné situaci i Lukáš Malý, a nezvládnul to ani Krejčík,“ nebyl nadšen předseda Marek Náhlovský. Jenomže exdivizní celek měl navrch i po změně stran, kdy mu vedení po hodině hry zajistil Demke. Rove nepomohly ani změny v sestavě, protože Osmančíka v bráně nepřekonal nikdo, naopak v 82. minutě zápas definitivně rozhodnul skalický Tschakert.

* FK Sedmihorky – Doksy 1:3 (0:1). Rozhodčí Marek, branka 85. Hořák, ŽK 1:2, diváků 50. Sestava: Lamač – Novotný, Holý (78. Feurich), Marek, Čermák – Kroupa (52. Pařízek), Močkovský (80. Beneš), Ložek – Kodr, Škréta.
O moc veseleji nebylo ani v nedalekých Karlovicích, kde spřátelený oddíl bez zraněného lídra Marcela Špíny podlehl stejným výsledkem dalšímu mančaftu z Českolipska. Pátým Doksům zajistil hubený poločasový náskok ve 27. minutě Burian. Bohužel recept na pokoření chytajícího trenéra Kotyka (46!) nenašel žádný hráč FKS, takže hosté v 70. minutě své vedení zdvojnásobili Finklárem, a když čtvrthodinu před koncem přidal Kukla třetí úspěch Doks, bylo nad jiné jasné, že šanci na zvrat v utkání už odzvonilo. Čestný úspěch střídajícího Hořáka v 85. minutě byl už jenom hodně slabou náplastí na další domácí tříbodovou ztrátu. „Prohra mrzí o to víc, že Doksy nepředvedly žádný oslnivý výkon, a všechny branky padly po našich špatných rozehrávkách. Ještě v poslední minutě měl na hlavě kontaktní gól Marek, ale trefil jen brankáře. I tak jsme začali hrát pozdě,“ měl jasno vedoucí mužstva Míra Kobrle. Na půdě vedoucích Hamrů to evidentně bude pro Karlovické hodně těžké.

Ostatní výsledky: Ž. Brod – B. Kostel 7:0, Hrádek – Višňová 2:2, Frýdlant – V. Hamry 0:7.

I. A TŘÍDA

Lomnice dál jede na titul remízového krále, ač se Gaubman činí, seč může. Stát ve státě – Košťálov v Libštátě – doma vypráskal nečekaně vysoko jablonecký Pěnčín, a to především díky Holovičovi, který se z gólu ten den radoval hned čtyřikrát!
Výsledky 20. kola: Desná – Lomnice n. Pop. 3:3 (0:2) Gaubman 2, Janata, Košťálov/Libštát – Pěnčín u JBC 8:1 (2:0) Holovič 4, Sádek 2, Cerman 2, Cvikov – Doubí 2:8, Ruprechtice – Hejnice 3:1, Kr. Studánka – Stráž p. R. 1:3, Rynoltice – Mšeno B 1:3, V. Hamry B – VTJ Rapid 0:1.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

Tradiční fotbalová bašta horalů je v dlouhodobější krizi, a darda v Lučanech je ostudná. Naopak nováček Jívan Bělá překvapuje i ve vyšší soutěži a dýchá za krk vedoucí Branné. Daleko za očekáváním je Bozkov a Jabloneček, kde se ještě nedávno hrála divize.

Výsledky 19. kola: Smržovka – Ž. Brod B 3:1, Bělá – Košťálov/Libštát B 5:2, Bozkov – Albrechtice 0:3, H. Branná – Držkov 1:1, Lučany – Jilemnice 8:0, Roztoky – Harrachov 2:4, Plavy – Jablonec n. J. 2:1.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

* FC Jenišovice – Spartak Chrastava B 7:0 (1:0). Rozhodčí Dytrt, branky 80. a 85. Hradecký, 7. Vavřich, 52. Marek Randák, 62. Kalousek, 70. Vích, 90. Matěj Randák, ŽK 2:0, diváků 50. Sestava: Cejnar – Pekař, Bubák, Vích, Holeček – Marek Randák, Kalousek, Matěj Randák, D. Hurt (69. Hradecký) – Resl (69. Žák), Vavřich (80. Marek).
Rozdílovým hráčem první půle byl navrátilec do sestavy Vavřich, který brankáře Franka pokořil už v 7. minutě. „Nebýt jejich muže číslo jedna, byl mač už po prvním poločase rozhodnutý. A co nepochytal on, končilo na tyčích či břevnu jeho brány. Bohužel pro něj, jeho spoluhráčům došla po obrátce šťáva, takže s přibývajícími minutami se rodila i naše vysoká výhra,“ vyseknul poklonu jedinému hráči hostů jenišovický trenér Petr Randák. Toho krom tref „svých“ Randáků Marka a Matěje musel mj. potěšit také dvougólový počin do poslední dvacetiminutovky střídajícího Hradeckého. Rozjetý ATAX se teď na své půdě pokusí zastavit českolipská Lokomotiva.

* Jiskra Mimoň – TJ Sokol Pěnčín 1:4 (1:3). Rozhodčí Bahník, branky 5., 43. a 80. Bárta, 39. Škréta, ŽK 2:3, diváků 84. Sestava: Semenský – Šerpán, Lochman, Mendlík, M. Kratochvíl (46. Zdražil) – Žďárský (85. Č. Škréta), Mikula, Jan Škréta, T. Kratochvíl – Bárta, Primásek.
Po holandském vzoru vířivá sestava pěnčínských sokolů s věkovým průměrem okolo čtyřiceti let co týden překvapuje svým složením, nicméně všechny tři mistrovské body brala i o tomto víkendu, a to dokonce na hřišti ještě nedávnou vedoucího celku tabulky! Domácí Jiskru zhasnul hned v úvodu Tomáš Bárta, jenž si tak zadělal na svůj další hattrick. Ovšem cesta k němu až tak snadná nebyla. Ve 32. minutě kontroval mimoňský kanonýr Feher a začínalo se znovu od nuly. Jako správný kapitán se však projevil Jan Škréta, který Michálka prostřelil podruhé, aby jej vzápětí dorazil svým druhým gólem Bárta. Zkušeným hostům už v druhém dějství stačilo jenom kontrolovat hru a dopřát kompletaci v pořadí už bůhvíkolikáté „trojky“ svému bomberovi Bártovi.

Ostatní výsledky: Žandov – Rozstání 3:0, Holany – Kamenice 1:1, Doksy B – Loko Č. Lípa 2:4, Stráž n. N. – Vesec 3:0, Hodkovice – Jablonné 1:1.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Jablonecko-OP: Malá Skála – Jenišovice B 1:3 (1:1) Jarolímek – Žák 2, Hubený, Rychnov – Zásada 4:2, Tanvald – Kokonín 2:3, Držkov B – Radčice 0:6.

8. Tanvald 14 1 1 12 14:49 4

* Semilsko-OP: Přepeře B – H. Branná B 4:0 (2:0) Mička, Horáček, Tokan, Peškar, Mříčná – Mírová 2:1 (1:0) Dědeček z pk, Vysoké – Bozkov B přeloženo na 8. 5., Studenec – N. Ves 3:1, Stružinec – Poniklá 5:1.

10. Poniklá 12 1 0 11 3:41 3

* Semilsko-OS: Rovensko B – Tatobity 0:1 (0:0) Mizera, Přepeře C – Studenec B 7:1 (4:0) Krouza 3, Bakoš 2, Císař, Stojka, Zál. Lhota – Benecko 3:1, Future – FKK/L C 2:3, Víchová – Horka 7:1, Martinice – Kruh 2:2.

1. Martinice 15 10 4 1 65:25 34
2. Studenec B 15 10 1 4 38:33 31
3. Víchová 15 9 1 5 46:27 28
4. Zál. Lhota 15 8 2 5 44:37 26
5. Rovensko B 15 8 1 6 51:35 25
6. Kruh 15 6 4 5 31:28 22
7. Tatobity 15 6 1 8 32:41 19
8. FKK/L C 15 6 1 8 32:41 19