NÁRUČ OSMILETÁ

0

Je asi jen málo lidí na Turnovsku, kteří nikdy neslyšeli o aktivitách občanského sdružení NÁRUČ, které sídlí v budově turnovské Žluté ponorky v Husově ulici (bývalá Lidová škola umění). První maminky s malými dětmi se zde začaly scházet v roce 2000, ve středu 9. ledna 2008 tu všichni společně oslavili ve vší pospolitosti osmé narozeniny. Malé oslavy se zúčastnily děti se svými rodiči, nechyběla ani starostka Turnova Hana Maierová a místostarosta Pekař.

„V současnosti pracuje v Náruči asi pětatřicet lidí, kteří se aktivně podílejí na pořádání jednotlivých akcí,“ uvedla předsedkyně občanského sdružení Petra Houšková. Podle ní různými akcemi projde během roku na čtyři tisíce lidí, zhruba 100 až 120 maminek s dětmi týdně. Tyto statistické údaje jen dokládají, kam se až turnovská Náruč ze skromných poměrů, kdy přicházely jen jednotlivé maminky, postupně dostala – mezi nejrespektovanější občanská sdružení v regionu. Skoro každý den je nějaká akce, sdružení provozuje i odloučené prostory v hasičárně v Daliměřicích.

„I nadále bude pokračovat činnost Klubu dvojčat, Mimi klubu, chystáme několik pobytových akcí, jako například zimní pobyt s lyžařskou školou, jarní a podzimní víkendový pobyt, letní výtvarný tábor pro celé rodiny. V květnu nás čeká již tradiční Týden rodiny a plánujeme realizaci i několika kampaní, například Město pro děti a Táta dneska frčí. Od ledna až do září bude také realizován projekt 3P na podporu pěstounské péče,“ shrnula stručně činnost v letošním roce Houšková.

A jak by měla vypadat plnoletá Náruč za deset let? „To budeme mít k dispozici prostory s kvalitním zázemím, budeme nabízet akce pro všechny, tedy od rodin s miminky až po školáky a další generace. Už dnes často slyšíme, že když děti odrostou, jejich maminky by do Náruče chtěly chodit dál. Plnoletá Náruč tedy bude jako košatý strom s pevnými kořeny, který bude nabízet hodně plodů,“ prozradila svoji vizi Petra Houšková.

200801091949_rep_02_08_naruc

200801091950_rep_03_08_naruc

200801091950_rep_04_08_naruc

200801091951_rep_06_08_naruc

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.