OKRADENÉ NAHÉ TURNOVSKÉ DIVOŽENKY ZAMČENY V ŠATNĚ!

0

Český Brod výhrou v Českém ráji přeskočil v tabulce Turnov. Za rezervu odehrál dalších 90 minut Emil Šafář a ve smolném utkání i on překonal vlastního gólmana Semenského. FKS překvapil pohraničí a Mírová „spláchla“ liberecké vojáky, mezi jejichž tyčemi zářil hráč z pole! V I. B třídě se o čistý hattrick připravil rovenský Koudelka. Nový FK Přepeře a Sokol Pěnčín mají nakročeno do kraje. Neuvěřitelnou snůšku lidské ubohosti musely přetrpět hráčky FK Pěnčín-Turnov v Jestřabí Lhotě na Kolínsku.

DIVIZE

* FK Pěnčín-Turnov – Český Brod 0:1 (0:1), branka 66. Fikejz, rozhodčí Míč, ŽK 2:2, diváků 100. Sestava: Kolář – Kratochvíl (46. Finklár), Šimek, Novotný, Janošík – Tvrdý, Beníšek, Petřík, Bernát – Papoušek, Šulc (74. Bárta).
Ambiciózní hosté na jaře příliš body neztrácejí. První poločas je ale dobře hrající domácí přehrávali, ovšem šancí před oběma ligovými brankáři bylo jako šafránu, protože hra se přelévala víceméně jenom od vápna k vápnu. Také úvod druhého poločasu patřil Turnovu, protože už ve 47. minutě po centru střídajícího Finklára musel Bartalský (Viktoria Žižkov) na roh vytěsnit ošemetnou hlavičku Petříka. Slovenský gólman pak měl štěstí i při trestném kopu Bernáta, neboť jeho točený míč ve zhuštěném velkém čtverci skončil bez gólové teči bezpečně až v jeho náruči. Klíčový moment utkání přišel v 66. minutě, v níž dlouhý míč trestuhodně prošel středem turnovské obrany a pro Fikejze nebylo problémem uklidit míč křížnou střelou do spodního rohu Kolářovy branky. I přes veškerou snahu především obou stoperů Šimka a Novotného se domácí nemohli přes kvalitní defenzívu soupeře dostat do vyložené šance. Diváky v kvůli hokejovému MS prořídlých ochozech tak ze sedaček zvedla jen o pověstný chloupek nepřesná hlavička Novotného, kterému nejdůležitější fotbalovou rekvizitu posadil čtvrthodinu před koncem na hlavu parádně Bernát. Levý halv se pak zaskvěl v 83. minutě i na protější straně hrací plochy, kdy ve vyložené pozici nejprve Kolář nohou reflexivně vyrazil další tutovku Fikejzovi a jeho dorážku vykopl z čáry prázdné brány! V nervózním závěru se pak Turnovští hodně zlobili na hlavního sudího Míče, protože ten i přes několik ošetřování a střídání nenechal dohrát ani 90. minutu…!?

Ostatní výsledky: Jablonec – V. Mýto 3:1, Benátky – Týniště 7:1, Živanice – Č. Třebová 2:1, D. Králové – Náchod 4:1, K. Hora – Letohrad 1:0, Trutnov – Ústí 0:2, Dobrovice – Pardubice B 1:0np

16. Týniště n. O.  26 5 2 19 24:62 19

* Jiskra Višňová – FK Sedmihorky 1:3 (0:0), rozhodčí Nádeník, ŽK 0:0, diváků 90. Sestava: Masařík – Mach, Bakeš, Marek, Čermák (70. Holý) – Kroupa, Dvořák (50. Martin Špína), Petrlák, Pařízek – Škréta (89. Čerrvinka), Marcel Špína.
Byť v prvním dějství velice korektně hraného duelu byli jednoznačně lepší hosté, skončilo bez branek. Zato vstup do toho druhého ovšem FKS vyšel náramně a díky brance Marcela Špíny se ujal vedení. To po pěti minutách navýšil stoper Marek, který si naskočil na rohový kop a hlavou zavěsil. Jiskra se ovšem po poločasové přestávce herně zvedla a výsledkem toho byla následná kontaktní branka. To už na hrací ploše nebyl zraněný karlovický špílmachr Dvořák, kterého vystřídal kanonýr Martin Špína, jemuž vypršel trest za vyloučení v Hamrech. Ovšem trenér B. Dvořák osvědčil při střídání šťastnou ruku, když do hry poslal Holého, jenž se mu v 89. minutě zato odvděčil gólem, který naprosto zaslouženou výhru definitivně potvrdil.

* Sokol Bozkov – FK Pěnčín-Turnov B 3:2 (1:0), branky 69. Moravec, 81. Tvrdý, rozhodčí Milner, ŽK 1:0, diváků 80. Sestava: Semenský – Šafář, Matoušek, Šteffan, Veber – Macháček (70. Tvrdý), Kunst, Korček, Hurt – Moravec, Randák.
Na dolomitech sehrála divizní rezerva velmi smolný zápas, který měla doslova a do písmene ve své moci. Jenže Bozkovští šli do vedení po penaltě, když Moravec v domnění, že se pískalo, vzal míč do ruky!? Moravec pak ve druhém poločase svůj zkrat napravil vyrovnávací brankou. Střídající Tvrdý pak dokonce skóre otočil ve prospěch modrobílých barev a vše se zdálo být jasné. Jenže Turnovští si E. Šafářem dali nešťastný vlastní gól, a aby toho nebylo málo, dvě minuty před koncem se bodlem opřel do míče jeden z domácích hráčů a jeho projektil zapadl přesně do Semenského šibenice! „K tomu snad ani není co dodat. Dáme dva góly na hřišti soupeře, ale další tři si dáme prakticky sami,“ nechápal kouč Josef Petřík.

Ostatní výsledky: Skalice – Hrádek 3:1, Č. Lípa – Chrastava 2:1, V. Hamry – Semily 3:4, Doksy – Košťálov 1:3, Mšeno – Ž. Brod 1:2

I. A TŘÍDA

* SK Mírová p. Koz. – VTJ Rapid Liberec 3:1 (2:0), branky 35. Koubek, 37. Kázmer, 82. Jíra (pk), rozhodčí Ouředník, ŽK 3:3, diváků 50. Sestava: Vrabec – Hejduk, Jíra, Gerboc, Krouza – Beneš, Marcel Kovář, Bejda, Koubek – Novotka (72. Rulc), Kázmer.
Duel o padáka byl hodně vyrovnaný, takže výsledkovou zápletku se šťastným koncem musel díky střelecké impotenci útočníků Mírové řešit především spolehlivý výkon Vrabce v jejich brance. Vojákům se hned v úvodu zranil gólman, a ve chvílích, kdy se to snažil „rozchodit“ si jej hned dvakrát vychutnala dvojice Kázmer – Koubek. Nejprve Kázmer vybídl svým pasem ke skórování Koubka, záhy si své role vyměnili. Do branky VTJ se poté převlékl hráč z pole (!) a děly se věci. Náhradník nejprve vychytal gólovou hlavičku Kázmera, poté na jeho rukavicích skončily dvě tutovky Koubka a znovu Kázmera! Do toho se hosté trefili z trestňáku a domácím zatrnulo. Drama však jako správný kapitán odmítl Jíra, když v 82. minutě nekompromisně proměnil pokutový kop.

Ostatní výsledky: Stráž – B. Kostel 4:2, Kr. Studánka – Desná 2:6, Cvikov – Mimoň 1:2, Harrachov – Frýdlant 2:4, Lomnice – Hejnice 4:2, Doubí – Rynoltice 2:1

I. B TŘÍDA

* FC ATAX Jenišovice – Sokol Rokytnice n. J. 0:0, rozhodčí Rympler, ŽK 4:3, diváků 45. Sestava: Sucharda – Pekař, Prkno, Bubák, Drahoňovský – Resl (50. Hradecký), Bernard, Bangha, Vích – Vavřich, Randák.
Dobrými výsledky namlsaný ATAX tentokrát nehrál s dosavadní lehkostí a v první části hry si vytvořil jedinou slibnou situaci ve 39. minutě. To Randák „vylil“ míč proti noze bekovi Pekařovi, a ten jej napálil do tyče! Necelou desetiminutovku před koncem mohl o všem rozhodnout ostrostřelec Vavřich, ale výborný semilský brankář Sedláček v brance Rokytnice byl jako již párkrát předtím proti. „Sehráli jsme vyloženě remízový zápas, takže naprosto zasloužená dělba bodů,“ uznal sportovně domácí trenér Petr Randák.

* Sokol Horní Branná – Sokol Rovensko p. Tr. 1:2 (1:0), branky 47. a 65. Koudelka, rozhodčí Vydra, ŽK 2:1, ČK 1:0, diváků 50. Sestava: Koubus – Rympler, Vítek, D. Malý, Náhlovský – Koudelka, J. Mencl, L. Malý, Hanzl (27. R. Mencl) – Zajíc, Pařík.
Bez pěti hráčů základní sestavy a pouze s jedinou využitou možností střídání se Rove představili na útulném stadionku horalů. Ti po faulu D. Malého proměnili již v 9. minutě pokutový kop, ale to bylo od obou týmů za poločas vše. Po obrátce začal úřadovat rovenský Koudelka, který dvě minuty po zahájení druhé půle kolenem dorazil do svatyně Branné míč odražený od břevna, o které jej opřel L. Malý. Koudelka potom z centru přesnou placírkou přidal svou druhou trefu. Ještě v závěrečné fázi utkání, kdy domácí hráli v oslabení, se však sám připravil o čistý hattrick, když postupoval zcela osamocen sám na strážce domácí klece, chtěl jej přelobovat, ale jeho nepodařený nízký nákop byl lapen!

Ostatní výsledky: Pěnčín – V. Hamry B 5:0, Zásada – Smržovka 2:0, Rychnov  – Jilemnice 2:1,  Mšeno B – Držkov 2:3, Ž. Brod B – Plavy 6:0

OKRESNÍ SOUTĚŽE

Semilsko – OP: Přepeře – Lomnice B 6:0, Libštát – Studenec 3:3, Jilemnice B – Víchová 1:2, H. Branná B – Bělá 5:5, Roztoky – N. Ves 1:0, Košťálov B – Mříčná  6:0, Stružinec – Bozkov B 3:0

14. Jilemnice B  21 3 5 13 36:63 14

Semilsko – OS: Future – Benecko 2:1, Studenec B – Rovensko B 3:3, Libštát B – Poniklá 5:5, Martinice – Víchová B 4:1, Přepeře B – Vysoké 3:3, Kruh – Horka 4:0, Tatobity – Zál. Lhota 0:2

14. Benecko  19 0 1 18 15:76 1

Liberecko – OP: Pěnčín – Hejnice B 6:2, Chrastava B – N. Ves 6:1, Jindřichovice – Frýdlant B 5:0, Jablonné –Višňová B 3:3, Vratislavice – Kr. Studánka B = přeloženo, Dětřichov – N. Město 0:2, Raspenava – Gasservis 3:1

14. Kr. Studánka B 21 5 1 15 24:53 13

Jablonecko – OP: Maršovice – Jenišovice B = přeloženo, Lučany – Kokonín 5:3, Rádlo – M. Skála 2:2, Albrechtice – Zásada B 6:0, Radčice – Hodkovice B 1:0, Tanvald – Držkov B 3:2

DIVIZE ŽEN B

* Sokol Jestřábí Lhota – FK Pěnčín-Turnov 1:1 (0:1), branka 24. Pradella, rozhodčí Klement, ŽK 2:3, diváků 60. Sestava: Bočoková  – Červinková, Jiránková, Kyselová, Pekařová – Vítová, Schmidtová, Machová, Vrbová (46. Vondráčková) – Pradella, Macounová (84. Baštová).
Hostující hráčky díky velké bojovnosti přestály úvodní nápor favorizovaných domácích, a co prošlo, pochytala Bočoková. Ve 24. minutě hrála domácí brankářka nohou mimo svou šestnáctku, o míč ji obrala mladičká Pradella a přes dobíhající stoperku poslala míč do opuštěné branky – 0:1! Lhota dál pokračovala v náporu, ale ani přes evidentní podporu rozhodčího po přestávce střelecky svou převahu nedokázala vyjádřit. To, co bylo od obrátky nad slunce jasné, přišlo v 76. minutě. Běžný souboj Jiránkové, která se lehce opřela do útočící hráčky, skončil jejím teatrálním pádem a pán na hřišti nezaváhal. Jestřabí Lhota z penalty vyrovnala a hnala se do otočení skóre.
Toho využila rychlá Schmidtová, sama z půlky unikala do otevřené obrany, zezadu byla sražena křižující stoperkou, která ji při vstávání ještě udeřila pěstí. To Turnovanka po předcházející křivdě neunesla a oplácela, takže se do nastalé mely zapojilo snad patnáct hráček obou táborů. Přitom byl domácím trenérem napaden vedoucí mužstva hostů a při návratu na lavičku mu jeden z diváků dokonce plivnul do obličeje! Vrcholem ubohosti ze strany domácích rádobyfandů a pořadatelů pak byly nejen sprosté urážky, kterými při odchodu častovali modrobílé hráčky, které hlavní rozhodčí okradl o dva vydřené body, ale korunu všemu nasadilo jejich uzamčení v kabině před pozápasovým sprchováním!

Ostatní výsledky: Mělník – Ml. Boleslav 2:1, Mn. Hradiště – Třebestovice 9:0, Poděbrady – Ďáblice B = nehlášeno, Tuklaty –Dukla B 2:1, K. Hora – Kounice 9:0

1. DFK Mnich. Hradiště 20 18 1 1 141:21 55
2. DFK Mladá Boleslav 20 16 1 3 121:20 49
3. SK Ďáblice B  19  13 4 2 98:23 43
4. FC Mělník  20 14 1 5 91:34 43
5. Bohemia Poděbrady 19 11 3 5 90:24 36
6. Čechie Tuklaty  20 9 3 8 63:36 30
7. Sparta Kutná Hora 20 8 0 12 58:62 24
8. FK Dukla Praha B 20 8 0 12 52:58 24