ZÁŘIJOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Jestliže bylo letošní léto ve znamení mnoha akcí, které vás donutily vyrazit do přírody, do divadla, kina, či někam na koncert, v září tomu nebude jinak. Vrcholem nabídky tohoto měsíce je bezesporu festival turnovské živé kultury – KULTURNOV, který se uskuteční v sobotu 23. září. Ale hned první zářijový víkend je tu jarmark v Malé Skále, Básníci ticha, v sobotu 9. září se koná horolezecký festival, pak je tu pouť na Prackově a v Rovensku, akce na zámku Sychrov a na hradě Valdštejně, výstavy a posvícení na Dlaskově statku na sv. Václava.

Sobota 2. září
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: SOKOLNÍK A JEHO HRAD. Po celý den poutavý výklad o historii sokolnictví, ukázky krmení, lovu a příletů dravých ptáků. Od 10.00 do 16.00 hod. Více na www.hrad-trosky.eu.
* MALOSKALSKÝ JARMARK. Od 10.00 do 18.00 hodin v kempu na Ostrově. Vystoupí Cimbálová muzika České filharmonie, škola Davida Němce, břišní tanečnice, divadlo Na cestě Liberec. Bohatá tombola pro děti i dospělé, ukázky tradičních řemesel, regionální produkty. Přednášky v přednáškovém stanu: 11.30 Dita Šťastná – Dech života, 12.30 Renata Skřivánková – Tanec cyklické ženy, 13.30 Z. Štroblová – Slunce a měsíc a jejich vliv na náš osobní růst, 14.30 Alexandra Hochmannová – Syndrom vyhoření, 15.30 Michaela Kopová – Proč jsou děti nemocné. Po celý den workshopy. Maloskalská marmeláda – oblíbená soutěž. Stačí přinést vlastní marmeládu a recept do 11.00 hodin. Vyhlášení ve 14.30 hodin, odměny pro vítěze.
* POUŤOVÁ ZÁBAVA VE VESCI POD KOZÁKOVEM. V rámci obnovování tradic v Mírové pod Kozákovem pořádají místní spolky a organizace Pouťovou zábavu s odpolední poutí. Program odpolední pouti začíná ve 14.00 na hřišti u vesecké sokolovny. Připraveny budou tradiční pouťové atrakce, zábava pro děti, střelnice, kolotoč, skákací hrad, velká skluzavka, prodej vín, cukrovinek, drobných řemeslných výrobků ad. K tanci a poslechu zahraje od 15.00 hodin Semilská dvanáctka. Večerní zábava začíná ve 20.00, také na hřišti vedle sokolovny. K tanci a poslechu zahraje kapela ŽÍZEŇ A HLAD z Moravy.
* BÁSNÍCI TICHA 2017. Hudební festival nabídne opět to nejlepší ze současné české alternativní hudební scény. Chybět nebudou Vltava či Květy a největším lákadlem je bezesporu Půlnoc. Jako první vystoupí formace ZA-BEAT!, rockoví folkaři, kteří speciálně pro letošní Básníky ticha připravují dokonce několik novinek. Následovat bude Vltava s ikonickými hity „Prasátko“ či „Bezvadnej chlap“ s nezaměnitelným Robertem Nebřenským v čele. Dále se představí písničkář Mirek Kemel, kterému bude sekundovat Josef Prexl, oceňované uskupení Květy a také brněnské uskupení Mucha. Večer potom symbolicky uzavře skupina Půlnoc, která vznikla v roce 1988 na základě tehdy rozpadlých The Plastic People of The Universe. Prostor před Střelnicí od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 270 Kč, na místě 350 Kč, studenti 135 Kč, děti do 15 let zdarma. POZOR! Z důvodu nepřízně počasí se přehlídka stěhuje dovnitř Střelnice!

Pondělí 4. září
* BALENÍ UČEBNIC A SEŠITŮ. Školáci, přijďte první školní den do knihovny A. Marka (oddělení pro děti a mládež) – zdarma vám zde kvalitním obalem obalí vaše učebnice a sešity!
* ZAČÁTEK PRAVIDELNÉHO PROGRAMU v Centrum pro rodinu Náruč, z. s. Skálova 540, Turnov. Besedy, setkání, vzdělávání. Více o pravidelném programu na www.naruc.cz.

Úterý 5. září
* ČTENÁŘSKÝ KLUB TURNOVSKÝ GRANÁTEK. Čtenářský klub pokračuje i v novém školním roce! Je určen pro aktivní mladé čtenáře od 8 do 15 let, které zároveň baví psát, ilustrovat, tvořit a scénické čtení. Klub se schází pravidelně každé úterý od 14.00 do 16.00 hodin. Vedoucí klubu je Eva Kordová, více informací na webu knihovny A. Marka.

Čtvrtek 7. září
* DEN OTEVŘENÉHO SKLÍPKU v Café Kolej v Nádražní ulici. Volná degustace značkových vín, kterou bude provázet sommelier. Od 18.00 do 21.30 hodin.

Pátek 8. září
* HRAD VALDŠTEJN: Varhanní koncert Radka Rejška. Začátek v 17.00 hodin.

Pohádkový program na Rotštejně

Sobota 9. září
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE FIRMĚ ONTEX v průmyslové zóně Vesecko. Začátek v 9.00 hodin.
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE FIRMĚ ŠROUBÁRNA TURNOV v areálu v Bezručově ulici. Začátek v 9.00 hodin.
* VII. POHÁDKOVÁ NOC NA HRADĚ ROTŠTEJNĚ. Program: 13.30 – Umíš správně pomoci? První pomoc v terénu, praktické ukázky ve spolupráci s Červeným křížem z Jablonce nad Nisou, od 17.00 opékáni laskomin z vlastních zásob ctěného návštěvnictva, zpíváme si pro radost, 18.00 pohádková prohlídka hradu s Luciferem a Bludičkou a od asi 19.30 hodin noční prohlídka hradu s kytarou. Vstupné 40 Kč.
* STAVÍME – SLAVÍME! HOROLEZECKÝ FESTIVAL. Muzeum Českého ráje pořádá horolezecký festival jako oslavu zahájení stavby stálé horolezecké expozice v Turnově. Akce proběhne od 14.00 do 22.00 hodin v areálu letního kina ve Skálově ulici. Čekají vás koncerty, horolezecká přednáška, prezentace nové expozice, prohlídka staveniště. Chystáme také dvě slavnostní chvíle – dernisáž výstavy Horolezecká fotografie 2 a odhalení základního kamene stavby. Po setmění promítneme filmy s horolezeckou tematikou. Možnost prezentace vlastní horolezecké sbírky i bleší horolezecký trh. Letní kino Turnov 14.00 – 22.00 hodin.
* TRADIČNÍ SETKÁNÍ RODÁKŮ OBCE PACEŘICE. Obec zve srdečně všechny rodáky na tradiční setkání od 15.00 hodin v hasičské zbrojnici v Paceřicích.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: POKRAČOVATELÉ MISTRŮ. Koncert mladých mistrů. Účinkují: Veronika Vaněčková – soprán, Juraj Purdeš – bas. Klavírní doprovod – Augustin Kužela. Průvodní slovo – PhDr. Radmila Hrdinová. Koncertu se zúčastní a bude hovořit emeritní sólistka Opery Národního divadla v Praze paní Brigita Šulcová. Na programu jsou árie z českých a světových oper (B. Smetana, A. Dvořák, W. A. Mozart, G. Rossini, G. Verdi, V. Blodek). Koncert se koná od 18.00 hodin za podpory nadace Život umělce. Vstupné 150 Kč. Více na www.zamek-sychrov.cz.

Pozvánka na horolezecký festival

Neděle 10. září
* DÍLNA PODZIMNÍ – KUKUŘIČNÁ A VÝROBA SVÍČEK. Po prázdninách opět začíná cyklus nedělních tvůrčích výtvarných dílen pro rodiče s dětmi. Zářijová dílna je zaměřena na podzimní materiály a plodiny. Vyrobíme si také vonné svíčky. Lektorky Eva Šrajerová, Lenka Bendáková a Simona Bakešová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* PODZIMNÍ NEJEN ŘEMESLNÉ TRHY u Ábelova mlýna v Dolánkách. Tradiční akce. Zahájení v 10.00 hodin, ve 14.00 hodin divadlo v podání Čmukařů. Charitativní seconhand.
* VII. OBNOVENÁ POUŤ NA PRACKOVĚ. Prackov pod Kozákovem u kapličky, začátek ve 14.00 hodin. Domácí občerstvení, staročeské stánky. V kulturním programu vystoupí Monika Szántó a Podještědský soubor Horačky. Zve Spolek přátel prackovské kapličky.
* SYNAGOGA TURNOV: Přednáška Terezie Dubinové – Spravedliví mezi národy: Zachránci Židů za II. světové války. Od 60. let 20. století uděluje jeruzalémské Muzeum holokaustu Jad va-šem titul „Spravedlivý mezi národy“ těm, kteří s nasazením vlastního života i života svých rodin pomáhali Židům. Synagoga v Krajířově ulici, začátek v 17.00 hodin.

Pondělí 11. září
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – ZA POHÁDKOU POHÁDKA. Zahájení cyklu pohádkových podvečerů pro rodiče s dětmi. Hraje divadlo Rolnička z Liberce, doplněno čtením pohádek a příběhů. Knihovna v budově ZŠ Turnov II, Alešova ulice od 16.00 hodin.

Úterý 12. září
* ANASTASIA S GABRIELOU FILIPPI. Proč a nač Vesmír rozsvěcuje hvězdy nad člověkem, se dozvíte v představení Anastasia, ve kterém zazní mnoho písní na téma lásky. Gabriela Filippi a její herecký partner Mario Kubec se svými pohotovými reakcemi a přirozeným vtipem vám budou i v druhé polovině večera skvělou společností. Přijďte se zregenerovat láskou a humorem na představení, které vám změní život. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 290 Kč.

Sobota 16. září
* HRAD VALDŠTEJN: Duo Quintana – Od Středozemního moře do království českého. Poprvé na Valdštejně vystoupí Duo Quintana, které tvoří pražská harfenistka a sopranistka Kateřina Ghannudi a loutnistka Ilaria Fantin pocházející z italské Vicenzy. Vstupné: 80 Kč, začátek v 17.00 hodin.

* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: 15. KRAJSKÉ DOŽÍNKOVÉ SLAVNOSTI. Pro naše předky dožínky představovaly oslavu dobré sklizně obilovin, plodin nezbytných pro jejich živobytí. Letos se tato starodávná tradice po několikaleté přestávce vrací na zámek Sychrov a jeho okolí. Návštěvníky čeká akce plná hudby a zajímavého programu a doprovodných výstav. Od 9.00 do 12.00 jsou na programu vystoupení folklorních souborů, od 10.00 vystoupí kapela Maxim Turbulenc, ve 12.00 proběhne děkovná bohoslužba za úrodu a ve 12.30 hodin odchází z Radimovic na zámek dožínkový průvod. Následuje slavnostní zahájení s předáním ocenění „Výrobek Libereckého kraje 2017“. Od 14.30 hodin koncertuje František Nedvěd s kapelou, od 16.30 hodin kapela Seven a od 18.00 Boney M revival.
* ROHOZECKÉ LOUČENÍ S LÉTEM. Přijďte se pobavit na náměstí Českého ráje v Turnově na tradiční zářijovou akci. Začátek v 11.00 hodin.

Sobota 16. a neděle 17. září
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: PUTOVÁNÍ ZA RENESANCÍ. Prohlídky zaměřené na stavební vývoj objektu. Společně se projdeme po nejstarších částech původního krajířovského pozdně gotického zámku. Mimo jiné uvidíte také běžně nepřístupné prostory, jako je východní sklep, místnost ve věži nebo zámecká půda. Prohlídky odcházejí v 10.00, 11.30, 13.00 a 14.30 hodin.

Úterý 19. září
* ČOCHTAN VYPRAVUJE – DIVOTVORNÝ HRNEC. Pohádkový příběh přistěhovalců hledajících nový domov, dobré bydlo a trochu štěstí. Hra v podání Josefa Dvořáka. KC Střelnice od 19.30 hodin. Vstupné 390 Kč.

Úterý 19. až neděle 24. září
* SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ V ROVENSKU POD TROSKAMI. Pouťové atrakce od 19. do 24. 9. na atletickém hřišti za školou (Revoluční ulice). Prodejní stánky budou umístěny za ZŠ a na rovenském náměstí.
– Pátek 22. září: Slavnostní otevření sálu radnice po rekonstrukci. Od 19.00 hodin koncert písničkáře Františka Nedvěda s kapelou Tie Break, vstupenky v předprodeji za 200 Kč v Městském informačním středisku Rovensko p. Tr. – tel. 724 195 959, 606 882 057.
– Sobota 23. září: Pouťová zábava v sále radnice na náměstí od 20.00 hod. – hraje Rouden Band.
– Neděle 24. září: Mše svatá v kostele sv. Václava Na Týně od 9.30 hod.

Úterý 19. září
* VEČER NA SBOŘE: MÁ VLAST – CESTA PROMĚN. Přednáška v rámci Dnů evropského dědictví a v návaznosti na výstavu, která byla o prázdninách prezentována v Turnově. Hostem bude Drahomíra Kolmanová, ředitelka Asociace Entente Florale CZ – Souznění, z. s. Je hlavní iniciátorkou národní putovní výstavy „Má Vlast cestami proměn“, která přináší svědectví o příznivých proměnách opomíjených míst a objektů v našich sídlech a krajině.

Středa 20. září
* SLAVNÉ OPERNÍ ÁRIE. Městská knihovna zve všechny zájemce z řad široké veřejnosti na hudební pořad manželů Evy a Bohuslava Lédlových. DD Pohoda v ul. 28. října od 14.00 hodin. Pořad bude zopakován ve stejnou dobu ve čtvrtek 21. září v penzionu v Žižkově ulici a v pondělí 25. září v penzionu Výšinka.
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Klub je určen všem začínajícím básníkům, prozaikům a písničkářům od šestnácti let. Čítárna v oddělení dospělých knihovny A. Marka od 17.30 hodin.
* BOSNA. Cesta dobrodruha Martina Adámka měřila přes 3 560 km a vedla přes Maďarsko a Rumunsko do čtyř zemí bývalé Jugoslávie. Cestovatelský klub, kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Čtvrtek 21. září
* MAKARSKÁ 57. Ve skupině výtvarných umělců, jež koncem 50. a po celá 60. léta vystavovala pod hlavičkou Makarská 57, se sdružili mladí absolventi pražské akademie a VŠUP, z nichž Josef Jíra, bratři Ladislav a Valerian Karouškové a Jiří Rada se narodili podél toku Jizery mezi Turnovem a Železným Brodem, Jaroslav Šerých v Turnově studoval, Jiří Novák se nedaleko na Hrubé Skále usadil, Mojmír Preclík zase našel zázemí nedaleko, na chalupě v Kryštofově Údolí. Navíc s některými turnovské Muzeum Českého ráje i Oblastní galerie v Liberci spolupracovaly na výstavních a restaurátorských projektech. Výstava k šedesátému výročí vzniku skupiny je tak logickým vyústěním našeho dlouhodobého zaměření. Výstavní sál muzea, vernisáž od 16.30 hodin. Výstava potrvá do 19. listopadu.

Sobota 23. září
* O PRINCEZNĚ, KTERÁ RÁČKOVALA. Slavnou hudební pohádku zná z televizní obrazovky snad každý, proslavilo ji i herecké obsazení – Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová či Jiří Krampol a Dáda Patrasová. Do turnovského divadla ji v rámci cyklu „Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla“ přiveze ve své vlastní aranži Divadlo Scéna Zlín. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: KNÍŽECÍ LOV. Svátek luku a nože. Základní instruktáž pro střelbu z luku pro děti. Pro všechny příchozí děti možnost 30 výstřelů na makety zvířat na dětském okruhu v ceně vstupného. Pro dospělé střelba pod dohledem instruktorů v ceně vstupného (ve vymezených prostorách také možnost střelby z vlastního luku). Opakovaná vystoupení profesionálů s ukázkami středověké, japonské, indiánské a bojové lukostřelby. Tři typy lukostřeleckých závodů k vidění v zajištěném prostoru (3D lukostřelba, olympijská lukostřelba a střelba ATL – Lukostřelec.cz). Prodejní výstava nožů. Účast 15 vynikajících nožířů z celé ČR, ukázky práce kovářů a studentů ze SUPŠ a VOŠ Turnov. Od 10.00 do 16.00 hod.

Pozvánka

* KULTURNOV: OSLAVA TURNOVSKÉ KULTURY PODRUHÉ. Loňská iniciativa Kulturnov slavila velký úspěch, a tak se i letos můžete těšit na den plný hudebních a divadelních představení turnovských umělců doplněný dalším doprovodným programem.
Na čtyřech scénách a se čtyřmi moderátory se vám představí desítky umělců v roztodivných spojeních. Již samotné zahájení programu bude jedinečné. Městem (od vlakového nádraží ke Střelnici) se na valníku projede dechovka Turnovanka. Připojte se k pomyslnému zahájení i vy a přidejte se do průvodu. Popřípadě si přijďte Turnovanku poslechnout před Střelnici ve 13.00 hodin. Před druhou hodinou vystoupí na velkém sále KC Střelnice zajímavé spojení pěveckého sboru Karmínek a smyčcového orchestru ZUŠ. Dalším velmi netradičním vystoupením bude koncert sboru Musica Fortuna, který vystoupí společně s turnovským oddílem judistů. Lákavé bude jistě také vystoupení metalové skupiny AnarchiA, kterou na scéně loutkami doprovodí Čmukaři. O zábavu tedy rozhodně nebude nouze, losování párů na příští rok proběhne také, už letos tak zjistíte, na koho se můžete těšit zase za rok. Popřípadě se můžete pobavit také společným vystoupením právě již zmíněných Čmukařů a oblíbeného dívčího divadelního spolku Nakafráno. A pokud si letos rozhodně něco nenechat ujít, bude to vystoupení Vivat Radnice, v němž se představí samo vedení města v čele se starostou Tomášem Hockem. Ve večerních hodinách bude možnost si poslechnout a zařádit si se Snap Call, s duem Tamdoletma a také s Funk Corporation. A v rámci afterparty se můžete těšit ještě na jedno malé překvapení. „Kulturnov má za cíl představit pestrost turnovské kulturní scény, ale ne jednorázově. Chceme při každé příležitosti poukazovat na kulturní bohatství, které Turnov ve svých kulturních osobnostech a spolcích má,” sděloval vloni mluvčí festivalu Josef Uchytil. Této myšlence odpovídá program i tentokrát.
Všechny pořady v rámci festivalu jsou přístupné zdarma. Navíc se budete moci zúčastnit běžeckého závodu Běhturnov nebo třeba výtvarné dílny Lady Capouškové a ve volných chvílích si navíc ještě prohlédnout výstavu turnovského Fotoklubu Safír. V případě nepříznivého počasí se část programu uskuteční místo před Střelnicí v kavárně KUS.
Program festivalu:
13.00 – Turnovanka (před Střelnicí)
13.45 – Karmínek a smyčcový orchestr ZUŠ (velký sál)
14.30 – Pepa Uchytil & Ondřej Halama (před Střelnicí), AD/HáĎata – Tatínku, ta se ti povedla (za plátnem kina), start Běhturnov
15.15 – Musica Fortuna & judisti (velký sál)
16.00 – Ruda Hancvencl (za plátnem kina)
16.20 – TheBoband & FD Band (velký sál)
17.00 – VIVAT RADNICE & Karel Jiroš (před Střelnicí)
17.30 – FD Band & Lédl Jazz Q (velký sál)
18.30 – AnarchiA & Čmukaři (před Střelnicí)
19.30 – Snap Call (velký sál)
20.45 – Čmukaři & Nakafráno (kino Sféra)
21.30 – Tamdoletma (před Střelnicí)
22.15 – Funk Corporation (velký sál)
23.30 – Ruda Hancvencl
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH. Již popáté se tu sejdou strašidla, bludičky a další strašidelná havěť ze širokého okolí. Chybět nebudou ani neživé exponáty. Trasa bude osvícena barevnými světélky a svíčkami, a kdo bude potichu, může z temného lesa uslyšet i strašidelné zvuky. Start: 18.30 – 19.30 dětí do 6 let, od 19.30 do 21.30 děti od 6 let. Vstupné: 40 Kč od 4 let. Občerstvení zajištěno. Start na koupališti v Jenišovicích. Rezervace času startu na jitka.kr@centrum.cz. Více informací na www.jenisovice-detem.cz.

Neděle 24. září
* HRAD VALDŠTEJN: Narozeniny Albrechta z Valdštejna. Setkání s generalissimem, při němž bude příležitost oslavit jeho nedávné narozeniny. Od 13.00, 14.00 a 15.00 hodin.

Pondělí 25. září
* JAROMÍR JERMÁŘ – SETKÁNÍ S OSOBNOSTÍ. Další z cyklu pořadů, které se konají v Turnově II pro širokou veřejnost. Představí se a své osobní zkušenosti, postoje a názory sdělí PhDr. Jaromír Jermář, senátor ČR. Budova Základní školy v Alešově ulici, Turnov II do 18.00 hodin.

Úterý 26. září
* SYNAGOGA TURNOV: Koncert studentů Ježkovy konzervatoře. Synagoga v Krajířově ulici, začátek v 17.00 hodin.
* SETKÁNÍ S BIOTRONIKEM TOMÁŠEM PFEIFFEREM. Sokolovna ve Skálově ulici od 18.00 hodin.
* ODEMYKÁNÍ DĚTSKÉHO POTENCIÁLU. Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná vytvořili unikátní program, který otevírá lidský potenciál a pomáhá efektivně využívat silné stránky jedinců. Přednáška je otevřená všem, kteří chtějí motivovat a inspirovat sebe i své děti. Vstup volný. Městské divadlo v Mnichově Hradišti od 18.00 hodin.

Středa 27. září
* HUDBA POD CHRÁMOVOU KLENBOU. Při prvním koncertu nové sezony Turnovských hudebních večerů se zaposloucháme do tónů trubky, varhan a zpěvu, které rozezní Vilém Hofbauer, Petr Čech a Aneta Schwarzová. Chrám Narození Panny Marie od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Čtvrtek 28. září
* DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH: SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ. Lidé ve vesnických usedlostech, jako je například Dlaskův statek, museli odjakživa tvrdě pracovat.  Ale také se uměli bavit – o tom jak se přesvědčíte na Dlaskově statku, kde si připomene, jak lidé dříve ve velkém statku oslavovali ukončení letní sklizně. Již tradičně program doplní muzejní řemeslně výtvarná dílna a řemeslný jarmark.
Program:
10.15 Říkanky s Evou Kordovou
11.00 Divadlo ROLNIČKA s Barevnou strašidelnou pohádkou
12.00 Folklorní soubor Šafrán – pásmo písní a tanců
13.00 Volupsije – country kapela z Jablonce nad Nisou
14.30 Divadlo ROLNIČKA s pohádkou Když jsem já sloužil
15.30 Volupsije – country kapela z Jablonce nad Nisou
* SVATOVÁCLAVSKÁ MŠE v kostelíku sv. Václava na Bukovině nad Dolánkami. Začátek v 15.00 hodin, mši slouží vikář Václav Vlasák.

Čtvrtek 28. až úterý 3. října
* VÝSTAVA KLUBU FILATELISTŮ. Pořádá KF Rovensko p. Tr. v sále radnice vždy od 9.00 do 16.00 hodin – výstava pohledů, pohledů, dřevorytů, známkové tvorby K. Vika a prací malíře Jiřího Boudy pro rovenské filatelisty a sběratele známek a milovníky železnice.

Pátek 29. září
* TRIO CISSOKHO – BRÖNIMANN – OMRI HASON – netradiční hudební kombinace skrze koru (africká harfa s čtyřiadvaceti strunami), basklarinet a orientální perkuse. Jako předkapela vystoupí Funny Grass. Moussa Cissokho pochází ze Senegalu a je mimořádně talentovaným hráčem na koru, zpěvákem a skladatelem. Švýcarský basklarinetista Jan Galega Brönnimann je dobře znám ze své kapely Brink Man Ship. Omri Hason je izraelský perkusista, je jedním z nejrespektovanějších hráčů v oboru. KC, velký sál od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 180 Kč.

Sobota 30. září
* HRAD VALDŠTEJN: Svatohubertská slavnost. Další ročník již tradičních mysliveckých slavností, které pořádá Odbor životního prostředí MěÚ v Turnově. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, jehož součástí budou např. výstup sokolníků, ukázka vábniček, přehlídka loveckých psů. Proběhne také Svatohubertská mše, vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže a pasování na myslivce. Vstup zdarma, začátek ve 13.00 hodin.
* OKRAŠLOVACÍ SPOLEK V ROVENSKU POD TROSKAMI ZVE NA TRADIČNÍ KONCERT do kostela sv. Václava na Týně od 17.00 hodin. Vystoupí pedagog pražské AMU a HAMU, primarius Wihanova kvarteta Leoš Čepický (housle) a pedagog AMU a Pražské konzervatoře, člen Pražákova kvarteta, Michal Kaňka (violoncello). Program: Bach, Telemann, Paganini, Martinů ad. Vstupné 50 Kč.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: OBRAZY A HUDBA V ZÁMECKÉ ORANŽERII. Jules Armand Louis de Rohan a hudba doby pozdního klasicismu a romantismu. Komponovaný program o bratru prvního rohanského majitele zámku Sychrov, který byl manželem známé kněžny z „Babičky“ B. Němcové. Účinkují: Zdena Kloubová – soprán, David Švec – klavírní doprovod, Miloš Kadlec – průvodní slovo. Od 18.00 hod. Vstupné: jednotné 150 Kč.

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.