WABI DANĚK OSLAVÍ 17. LISTOPAD V KACANOVECH; SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY

0

Pětadvacáté výročí listopadu 1989 si budou lidé v České republice připomínat na mnoha místech. V neděli 16. listopadu třeba na koncertu legendárního písničkáře WABIHO DAŇKA. Koncert se uskuteční v kulturním domě v Kacanovech od 20.00 hodin, večer potom uzavře ještě vystoupení místní kapely Waldovy Matušky. Víte, že nejslavnější Daňkova písnička Rosa na kolejích vychází z jedné historické události? Repliku „Tak jako jazyk stále naráží na vylomený zub“ prý kdysi použil indiánský náčelník Seattl v Bílém domě v řeči k prezidentovi Spojených států… Nevíte? Určitě o tam padne řeč v Kacanovech.

* Pane Daňku, kde a jak jste prožil 17. listopad 1989 a období těsně po něm?
To je docela humorná historka. Měl jsem na ten den objednán u kamaráda suchý beton na chatu. Devět kubíků. Celý den jsem čekal na auto a mezitím telefonoval po všech čertech. Pak jsem ho začal shánět i osobně s tím, že pokud se nedozvím nic o osudu mého betonu, aspoň mu od plic vynadám. Navečer jsem to vzdal, vsedli jsme se ženou do auta, že sbalíme deky a nějak připravíme chatu k přezimování. Když jsme se blížili k chatě, všiml jsem si ve světle reflektorů hromady vysypané na cestě. Ano, byl to můj beton. Takže nezbylo, než poprosit chlapy v hájovně o pomoc, rozsvítit všechna světa, jež byla k dispozici a do čtyř do rána zpracovávat tu příšernou hromadu. Zvládli jsme to, i když poslední lopaty už byly, podobně jako my, poněkud ztuhlé. Takže slavný 17. listopad jsem prostě probetonoval….
 
* Myslíte, že i po 25 letech je co oslavovat a co si připomínat? Co považujete za nejdůležitější?
Bezpochyby je. Je samozřejmě i na co nadávat, ale to bylo, je, a bude vždycky. A když bych měl zdůraznit to nejdůležitější, co nám, podle mne, změna přinesla, pak je to poznání, že za jakýmkoliv úspěchem stojí vždy opravdu hodně usilovné práce.
 
* Váš koncert v Kacanovech se uskuteční 16. listopadu, publikum máte multigenerační, máte připraveno něco speciálního, třeba pro mladou generaci?
Je dost možné, že se o něco pokusím. Ale nic neslibuji, protože naše koncerty jsou vždy tak trochu v režii publika. Co ale mohu téměř stoprocentně zaručit, nudit se nikdo nebude!
 
* Otázka, kterou jste jistě ještě nikdy nedostal: Rosa na kolejích. Zpíváte ji ještě vůbec rád a uslyšíme ji v Kacanovech?
Odpovím trochu netradičně. Rosa na kolejích trvá zhruba dvě minuty a dvacet vteřin. Protože mám přibližný přehled o počtu mých dosavadních koncertů, a proto, že jsem ji za tu dobu nezahrál snad jen asi pětkrát, dělá to zhruba pět tisíc repríz. Připočtu-li kolikrát jsem ji hrál i mimo pódium, vychází mně po kalkulaci čistý čas strávený jen s „Rosou“. Je to, věřte nebo ne, 388 hodin, tedy 16 dnů nepřetržitého hraní této písně. A vidíte, neomrzela mě. Takže v Kacanovech zcela určitě přidám dalších stočtyřicet vteřin do statistiky.

CHCETE BÝT V KACANOVECH PŘITOM? SOUTĚŽTE O VOLNÉ VSTUPENKY
Čtenáři TvA mají výjimečnou možnost získat volné vstupenky na koncert Wabiho Daňka v Kacanovech. Tři vylosovaní získají vždy po dvou vstupenkách. Chcete se soutěže o vstupenky zúčastnit? Stačí, když odpovíte na jednoduchou soutěžní otázku: Vyjmenujte alespoň tři alba z Wabiho diskografie.
Své odpovědi, a to poštou, osobně nebo výjimečně i e-mailem (na adresu info@turnovskovakci.cz) doručte na adresu redakce: TURNOVSKO V AKCI, Nádražní 1092, 511 01 Turnov, do soboty 15. listopadu do 16.00 hodin (na obálku, lístek, nebo do předmětu mailu napište „Wabi v Kacanovech“). Nezapomeňte uvést své jméno, telefonní číslo a adresu! Volné vstupenky budou na výherce čekat u pokladny při vstupu na koncert. A v případě, že nevyhrajete, přijďte stejně, setkání s legendárním písničkářem bude stát zato!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.