DO NÁDRAŽNÍ ULICE SE OPĚT VRACÍ STAVEBNÍ STROJE

0

AKTUALIZACE
V pondělí 1. dubna bude zahájena rekonstrukce Nádražní ulice a rekonstrukce silnice II/610 z Turnova až na hranici kraje. Stavební práce potrvají dva roky. Zhotovitelem stavby jsou společnosti EUROVIA CS a STRABAG. Akce za více než 205 milionů korun bude spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci IROP ve výši necelých 146 milionů korun.

Z turnovského rozpočtu půjde na stavbu 18 milionů korun. „Z těchto peněz budou hrazeny nové chodníky, cyklostezky, mobiliář, veřejné osvětlení či parkovací zálivy. Poté město Turnov přispívá Vodohospodářskému sdružení Turnov na úpravu vodohospodářských sítí částkou osmi milionů korun. Další dva miliony připadnou na nový chodník v Přepeřské ulici,“ přiblížil starosta Tomáš Hocke s tím, že žádná z komunikací není ve vlastnictví města, ale kraje.

Akce bude rozdělena na dvě velké etapy. V roce 2019 se bude pracovat hlavně okolo viaduktu, kde vodohospodářská část odstartuje právě 1. dubna. Na řadu přijde také Nádražní ulice. „Tam se začne s opravou u Hotelu Beneš a ve třech úsecích se dojde až nahoru k odbočce na silnici I/10. Rekonstrukce Nádražní ulice by se měla stihnout do konce roku 2019 s tím, že se vždy v jedné etapě bude dělat vše, tj. obruby, chodníky, štěrky pod komunikaci, cyklostezka,“ popsal Tomáš Hocke.

Pod viaduktem se v první fázi nebude moci jezdit, ale bude zachován průchod pro pěší. Horní část Nádražní ulice bude pro běžnou dopravu zcela uzavřena včetně autobusových linek a do místa budou moci zajíždět pouze občané, kteří tam bydlí nebo mají firmu a podnikají.
Mimořádně složitá část stavby bude kolem viaduktu. „V prostoru máme schován jeden silniční most, je tam zatrubnění Odolenovického potoka, jsou tam dva velké odlehčovací objekty kanalizace, neboť jde o místo, kam ústí splašková kanalizace z celého Turnova II a Ohrazenic, je tam i středotlaká stanice plynu,“ vyjmenovává starosta a dodává, že kromě toho se má komunikace prohlubovat, aby zde mohla projet vozidla s návěsovou soupravou.

Stavebně nejnáročnější to bude v prostoru viaduktu na Přepeřské

Před zahájením akce se usilovně pracuje na objízdných trasách. V první fázi nedotčenou částí bude úsek od Přepeř k viaduktu, aby bylo možné obsloužit průmyslovou zónu. Společnost KORID pracuje na objízdných trasách veřejné dopravy. „Zprávy ještě nemáme kompletní. Nicméně víme, že autobusy, které jezdí Nádražní ulicí, by se měly odklánět do ulice Fučíkovy a následně by měly být převedeny na průtah Turnovem. Sjíždějící doprava bude naváděna přes místní část Přepeř – Potůček. Alfou a omegou celé operace bude obousměrný provoz u stavebnin (dříve autosalon Ford),“ nastínil Hocke.

V roce 2020 by se měl dělat zbývající úsek v Přepeřské ulici, tedy od viaduktu do Přepeř. Stavební ruch bude také v Ohrazenicích mezi Pyrámem a odbočkou na I/10.

S projektovou dokumentací se mohou lidé seznámit na webu Turnova v sekci Město/Investice/Připravované investice (k dispozici je i výkresová část). V případě dotazů ohledně stavby se můžete obrátit na Stanislavu Syrotiukovou z odboru správy majetku MěÚ Turnov, e-mail: s.syrotiukova@mu.turnov.cz, tel. 481 366 402, 737 204 266.

SHRNUTÍ PRO ROK 2019
V letošním roce budou od dubna do listopadu plně uzavřeny:
* ul. Nádražní od Hotelu Beneš po Pacltovu ulici
* podjezd pod železničním viaduktem směrem na Přepeře
* silnice II/610 z Přepeř do Příšovic
* silnice II/610 ve Svijanech od nájezdu na dálnici až k mostu přes Jizeru

(Zdroj: TZ města Turnov)

AKTUALIZACE

V rámci zahájení stavby Nádražní ulice a prostoru pod viaduktem je připravena změna jízdních řádů. „Pokud lidé využijí informační systém IDOS, na internetu budou nejpozději o víkendu k dispozici informace o novém jízdním řádu konkrétních linek,“ přiblížil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Informace pro cestující budou samozřejmě také vyvěšeny na zastávkách.

Pro obyvatele Turnova bude zásadní, že autobusy nebudou do města přijíždět ve směru od Přepeř a od Ohrazenic a naopak. „To znamená, že všechny zastávky mezi Přepeřemi a terminálem nebudou obsluhovány. Taktéž nebudou obsluhovány zastávky na Nádražní ulici od Ohrazenic. Tyto zastávky budou nahrazeny zastávkou Turnov, odbočka Přepeře v dolní části Fučíkovy ulice. Některé spoje tuto zastávku vynechají a pojedou na terminál od průtahu – příjezd od Kudrnáčových hodin,“ popsal detaily Vaňátko.

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.