NEJVĚTŠÍ KRAJSKÁ INVESTICE BUDE ZAHÁJENA 1. DUBNA

0

Čtvrtek 22. listopadu 2018 krátce před jedenáctou hodinou. Starostové pěti obcí včetně Turnova, hejtman Libereckého kraje a zástupci stavebních firem v sídle krajského úřadu v Liberci slavnostně podepsali smlouvu o provedení stavby silnice II/610 Turnov – hranice Libereckého kraje. Jedná se v současnosti o největší investici do krajských silnic v historii. Náklady přesáhnou 200 mil. Kč.

Setkání v Nádražní ulici 22. listopadu 2013

Jak úvodem připomněl hejtman Libereckého kraje Martin Půta, na počátku bylo setkání občanů v Nádražní ulici, kteří využili jeho návštěvy v Turnově, aby ho požádali, aby horní část Nádražní ulice byla zahrnuta mezi priority rekonstrukcí krajských komunikací. Aniž by to někdo takto naplánoval, ono zmíněné setkání se konalo 22. listopadu 2013! (ZDE) Uběhlo tedy pět let, pět let náročných příprav. Ty jsou dnes minulostí, podpisem smlouvy se projekt přiblížil realizaci. Z rekonstrukce horní části Nádražní ulice je to dnes projekt z Ohrazenic přes část Turnova do Přepeř, Příšovic a do Svijan na hranice kraje.
Letos v Nádražní ulici probíhala rekonstrukce vodovodních a kanalizačních sítí pod patronací VHS Turnov, krajská investice bude zahájena 1. dubna 2019 a ukončena na podzim 2020.

Na titulním snímku poukazují starostové s hejtmanem a zástupci stavebních firem na stoh dokumentů, které bylo třeba společně podepsat. Na snímku zleva: Petr Felkner, starosta Svijan, František Drbohlav, starosta Příšovic, Renata Hamrská, prokuristka, STRABAG, a. s., Tomáš Hocke, starosta Turnova, Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, Miroslav Slatinka, ředitel závodu Liberec EUROVIA CS, a. s., František Novák, starosta Ohrazenic a Luděk Sajdl, starosta Přepeř.

K tématu se ještě vrátíme podrobně.

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.