TURNOV MÁ ZA SEBOU PRVNÍ DEN STAVEBNÍHO RUCHU

0

Jak bylo dopředu avizováno, tak se i stalo. Brzo ráno 1. dubna ještě vozidla mohla projíždět pod viaduktem na Přepeřské ulici, po osmé hodině se tu ale objevily dopravní značky se zákazem vjezdu. A stejně tak v horní části Nádražní ulice, kde je uzavřen první úsek od Hotelu Beneš po Koloniál u Roubíčků. Dnes zde již pracovníci stavebních firem začali rozebírat chodníky. Do prostoru se naváží stavební buňky, materiál a technika. Jedna z největších investičních akcí, která potrvá dva roky, začala.

Jak na dubnové tiskové konferenci města přiblížil starosta Tomáš Hocke, projekt opravy komunikací z Ohrazenic do Přepeř a Svijan přijde na zhruba 200 milionů korun částečně hrazených z fondů EU. Investorem je Liberecký kraj, město Turnov do projektu přispívá zhruba 18 miliony. Nejnáročnější bude úsek kolem viaduktu na Přepeřské, kde dojde k prohloubení vozovky a několikerému přeložení sítí.
Práce v Nádražní ulici a u viaduktu potrvají do konce roku, kdy mají být na vozovkách položeny první asfalty, finální vrstvy potom až v roce 2020. V příštím roce se bude pracovat hlavně v úseku z Turnova do Přepeř.

Objízdné trasy jsou řádně značeny, motoristé mohou využít dálnici z Ohrazenic do Březiny bez poplatku. Po prvním dnu se ukazuje, že hodně řidičů bude pro cestu do města využívat i trasu přes Mašov, motoristé ve směru od Čtveřína uvítali možnost nájezdu na průtah v Ohrazenicích.

Aby toho nebylo málo, tak ŘSD v květnu spustí rekonstrukci hlavního mostu přes Jizeru. Doprava bude vždy svedena obousměrně do jednoho jízdního pruhu.

Pondělí 1. dubna řádně okořenila mladá řidička, která ráno přes osmou hodinou nezvládla řízení v Palackého ulici u křižovatky na Koňský trh a postupně nabourala další tři vozidla. Navíc byla lehce zraněna. Komunikace byla až do 11.00 hodin uzavřena.

Související články (celkem 51)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.