STAVEBNÍ RUCH V TURNOVĚ NA ZAČÁTKU PRÁZDNIN

0

Tři v současnosti nejsledovanější stavby v Turnově. Rekonstrukce sítí a nové povrchy ulic Přemyslovy, Palackého a horní části Nádražní. Jaký je stav na konci školního roku, resp. čekají nás nějaké změny v dopravě na začátku prázdnin?

PŘEMYSLOVA ULICE
Není hlavní, sice ji najdete v centru města, ale tak trochu stranou. Podle starosty města Tomáše Hockeho zde vše probíhá dle plánu, s prací končí vodohospodáři, nastoupí plynaři, firma Pamico natáhne optický kabel a nakonec vše završí silničáři. Hotovo by tu mělo být na konci října. Část obyvatel peticí požadovala změnu u chodníků – místo žulových kostek zámkovou dlažbu. Radní města ale rozhodli zachovat původní projekt v podobě žulových kostek z důvodu jejich delší trvanlivosti a také proto, že ulice by měla být začleněna do městské památkové zóny.

Aktuální snímek z Přemyslovy ulice

PALACKÉHO ULICE
Stavba má zhruba měsíční skluz. Místo uprostřed prázdnin tady bude hotovo spíše na jejich konci. Důvodem zpoždění jsou problémy s koordinací vodohospodářských staveb s opravou mostu. Na malém prostoru to bylo velmi obtížné. Také v části přiléhající k velkému mostu byly špatně vyprojektovány obruby, takže se muselo začít znovu. Nicméně i zde stavba postupuje. „Do konce června by měl být úsek od odbočky na autobusové nádraží po malý most zadlážděn a o červencových svátcích tady bude položen první asfalt, takže by tato část mohla být zprovozněna někdy kolem poloviny července,“ přibližuje starosta Hocke. Zbylá část ulice až pod Baťu bude stavěna najednou, ve finále tady bude položen tichý asfalt, parkovací pruhy budou vydlážděny.
Rekonstrukce Palackého ulice probíhá zcela v režii Libereckého kraje.

Oprava malého mostu přes Jizeru v Palackého ulici je již z části hotova

Jako první bude v červenci zprovozněna část od odbočky na autobusové nádraží k malému mostu

NÁDRAŽNÍ ULICE
V horní části od Hotelu Beneš do Ohrazenic probíhá rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Oboje bude dokončeno na konci června a od července bude ulice obousměrně zprovozněna v sedmimetrovém provizorním pruhu; překopy budou vyasfaltovány, zbylá část na straně rodinných domů zůstane ve štěrku. Na začátku července by mohlo být jasné, která z firem zvítězila ve výběrovém řízení na stavbu povrchů. Potom bude jasnější, kdy se sem stavební ruch opět vrátí. „Investici připravuje Liberecký kraj, doufám, že celý proces proběhne v pořádku a že se nikdo nebude složitě odvolávat. Zatím nemáme jinou možnost, než ulici zprovoznit. Současně dojde i ke zrušení provizorního nájezdu na průtah u bývalého autosalonu v Ohrazenicích. V případě, že by byla stavba na podzim obnovena, bude ulice opět uzavřena a v ideálním stavu by tu koncem roku mohly být položeny první asfalty,“ uzavírá Tomáš Hocke.
V příštím roce se stavební ruch přesune hlavně do Přepeřské ulice.

Dokončovací práce v horní části Nádražní ulice

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.