REKONSTRUKCE ULIC U NÁDRAŽÍ POKRAČUJE, PROBLÉMY NA NEOFICIÁLNÍ OBJÍŽĎCE V KOŠKOVĚ ULICI

0

Prvního dubna začala rekonstrukce Nádražní ulice a silnice II/610 až na hranici kraje. „Za první týden došlo k posunu prací pod viaduktem – frézování a skrývka kostek, v Nádražní ulici potom k paletování obrubníků, vyfrézování prvního úseku nad Hotelem Beneš. Další práce probíhají u Příšovic a Svijan,“ popsal začátek prací starosta Turnova Tomáš Hocke.

Ve druhém dubnovém týdnu proběhl první kontrolní den na stavbě. Jednotlivé fáze oprav byly postupně upřesňovány. Rekonstrukce Nádražní ulice bude pokračovat pravděpodobně ve třech etapách, které se budou skládat z dalších dílčích částí. V rámci každé etapy budou ještě tři až čtyři podetapy. Nyní postupně dojde k sanaci podloží. Při jeho výměně je třeba odtěžit stávající vrstvu až do hloubky asi 0,7 m a nahradit ji štěrkem. Při těchto pracích nemohou vlastníci objektů zajíždět do dvorů a garáží u svých nemovitostí.

Prostor pod viaduktem na Přepeřské

Náročná rekonstrukce přináší od počátku komplikace na neoficiální objízdné trase v turnovské Koškově ulici kolem fotbalového hřiště směrem na Nudvojovice (komunikace na titulním snímku z nadhledu). Zdejší občané žádali místo osadit semafory, které ale kvůli úzké komunikaci nelze použít. „Důvodem je nedostatečná šířka komunikace. Auta čekající na zelené světlo budou stát na vozovce a protijedoucí vozidla nebudou mít prostor na průjezd podél stojících vozidel. Pokud auta proti sobě jedou nyní, vzájemně si najdou nejvhodnější místo na vyhnutí, která zde lokálně jsou,“ popsal situaci Pavel Vaňátko z odboru dopravy turnovské radnice.

Situaci při průjezdu od centra do Nudvojovic by mělo zlepšit zrcadlo, které pomůže sledovat provoz od Kamaxu. „Bude instalováno v nejbližší době,“ doplnil starosta Hocke a dodal, že tato nepříznivá situace bude trvat až do konce listopadu letošního roku. „V další stavební sezoně 2020 by měl být již průjezd pod viaduktem volný. Stavba se posune, a tím by se měla situace na této úzké komunikaci vrátit do normálu,“ uzavřel starosta. Radnice žádá řidiče, aby využívali především oficiální objízdné trasy a ulicím Koškově a Nad Perchtou se spíše vyhýbali. Chodci v Palackého ulici jsou žádáni, aby využívali především chodník na straně k čerpací stanici Robin Oil.

V případě potřeby nebo dotazů můžete kontaktovat Stanislavu Syrotiukovou z odboru správy majetku MěÚ Turnov, tel. 481 366 402, 737 204 266.

Město na svých internetových stránkách zřídilo speciální sekci (ZDE), kde se soustřeďují informace o této zásadní rekonstrukci komunikací.

(TvA s využitím TZ města Turnov)

Nádražní ulice nad Hotelem Beneš

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.