VÍTEJTE NA STAVENIŠTI!

0

(Aktualizace)
V sobotu 30. června odpoledne byla po rekonstrukci kanalizační a vodovodní sítě pro provoz opět otevřena horní část Nádražní ulice. Současně byl zrušen provizorní nájezd na průtah městem u bývalého autosalonu, resp. dnešních stavebnin v Ohrazenicích. Doprava byla vpuštěna do ulice, kde téměř její polovina zůstala po stavebních pracích kryta drtí a druhá část provizorně vyspravena asfalty. Tento stav bude trvat do doby, než sem pod patronací Libereckého kraje nastoupí vítězná firma z výběrového řízení, která zhotoví povrchy, chodníky a další vybavení ulice. To bude ale spíše než letos na podzim až na jaře příštího roku.

Pondělní dopoledne, oblaka prachu v horní části Nádražní ulice

Místní obyvatelé budou muset tento stav vydržet. Odměnou jim bude nová ulice, po které zde dlouhou dobu toužili. Od soboty do pondělí, kdy nastal běžný všednodenní provoz, jim ale zodpovědní činitelé připravili poměrně těžkou zkoušku. Oblaka prachu jako při písečné bouři. Řidiči, jak tady jsou desetiletí zvyklí, jezdili směrem dolů po vyspravených asfaltech, nahoru se proplétali po provizorně zasypaných výkopech. Žádné upozornění při vjezdu do ulice na probíhající stavbu a ani snížená rychlost.

Až v pondělí po poledni se v ulici objevily provizorní naváděcí tabule a dopravní značky s omezením rychlosti. Situace se o něco zlepšila. V úterý dopoledne tudy má projet kropicí vůz, který by měl vyčistit asfaltovou část, ve středu se zde ještě má objevit doplňkové vodorovné značení, které jednoznačně vymezí plochu pro průjezd a plochu pro parkování. To bude možné pouze vpravo ve směru do Ohrazenic.

Aktualizace 3. července:

Rád bych se touto cestou omluvil obyvatelům Nádražní ulice za komplikace a hromadu prachu, které se pojily s dočasným zprovozněním úseku od Hotelu Beneš do Ohrazenic. Problém vznikl vlivem pozdější realizace dopravního značení, než bylo dohodnuto, a nerespektováním již osazeného dopravního značení řidiči. Tedy parkování vozidel na levé straně komunikace ve směru od Turnova. Snažil jsem se celou situaci vysvětlit letáky, ale asi marně. Hned při zjištění aktuálního stavu v pondělí ráno jsme zrychlili instalaci svislého dopravního značení včetně omezení rychlosti na 30 km/h, vykázali a pokutovali neukázněné řidiče, v úterý bude komunikace umyta a ve středu bude doplněno vodorovné dopravní značení. V umývání komunikace budeme dle potřeby pokračovat.
Společně s Libereckým krajem se pokoušíme o zrychlení výběru dodavatele komunikace Nádražní a II/610. Bohužel dotazy k zadávací dokumentaci neberou konce a zákon o zadávání veřejných zakázek nám neumožňuje celý proces příliš zrychlit. Další termín pro podání nabídek je stanoven na 7. srpna 2018.
Tomáš Hocke, starosta města

…stav v pondělí po poledni

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.