STAVEBNÍ PRÁCE V NÁDRAŽNÍ ULICI SE JIŽ POMALU CHÝLÍ KE KONCI

0

Stavební práce na komunikaci od ohrazenického Pyrámu přes turnovskou Nádražní ulici do Přepeř a do Svijan se již konečně chýlí ke konci. Místní tady dlouhé měsíce žili v sousedství stavebních strojů a dělníků několika firem. Výkopy, prach, bláto, hluk – tohle všechno už bude zanedlouho minulostí, ulice dostávají svoji finální podobu.

Nyní se pracuje hlavně v dolní části Nádražní ulice. Provoz je řízen semafory, které zde zůstanou nejdéle do 20. září. Probíhá dláždění zálivů, opravuje se zábradlí přes zatrubněný Odolenovický potok a probíhají úpravy na ostrůvku kolem plynového zařízení. Drobné detaily budou řešeny ještě na chodnících. Na řadu ploch (např. před Hotelem Beneš) bude poté doplněna zeleň.

Pracuje se také v Přepeřské ulici – dokončováno je odvodnění a upravován prostor před garážemi. V sobotu 5. září došlo k pokládce obrusné vrstvy ve zbylém úseku od firmy Sklostroj do Přepeř.

Od 14. září do 20. září dojde k omezení provozu kolem viaduktu. Konkrétně se jedná o úplnou uzavírku prostoru pod viaduktem na Přepeřské ulici, provoz v Nádražní ulici budou řídit semafory. Průchod pro pěší bude zajištěn.

K finálnímu položení asfaltů by mělo dojít v sobotu 19. září, s čímž je spojená další uzavírka Nádražní a Přepeřské ulice. „Lidé z horní části Nádražní ulice, ulic 1. máje, Máchovy, Fučíkovy, Čechovy a Boženy Němcové a dále Ohrazenic, Přepeř, Příšovic, Svijan, Lažan, Čtveřína a Pěnčína, kteří přijíždějí do Turnova Nádražní nebo Přepeřskou ulicí, budou muset použít alternativní příjezd po D10 přes mimoúrovňovou křižovatku Příšovice nebo po I/35 přes mimoúrovňovou křižovatku Paceřice,“ popsal možnosti náhradní trasy Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice.

(Zdroj: TZ města Turnov)

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.