V NÁDRAŽNÍ ULICI JSOU JIŽ NOVÉ SLOUPY VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ, NEJSLOŽITĚJŠÍ SITUACE JE U VIADUKTU

0

V týdnu uprostřed září začala v rekonstruované části Nádražní ulice instalace sloupů veřejného osvětlení, dokončuje se pokládka obrubníků a zámkové dlažby.

Na nový široký chodník směrem k Ohrazenicím přijde doplnit značení, aby bylo patrné, která část je pro pěší a která pro cyklisty, zatímco cyklostezka ze žluté zámkové dlažby bude sloužit cyklistům pouze pro směr nahoru. Dolů od Ohrazenic bude cyklostezka součástí komunikace v rámci vodorovného dopravního značení.

Denně se pracuje i v komplikované části viaduktu, kde byla dokončena kanalizace na větvi A směrem na Ohrazenice. „Práce na kanalizaci nyní započaly na větvi B směrem k centru,“ doplnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice. Jak pokračovala, pod viaduktem probíhají betonářské práce na středové části Odolenovického potoka.

Právě na mostku přes Odolenovický potok (mezi ulicemi Prouskovou a 1. máje) mají chodci složitější situaci. Chodník po pravé straně byl zrušen a chodcům byl vyčleněn koridor v části silnice. Kromě napojení na řad a kanalizační přípojky objektů zde bude provedena pokládka optických kabelů. V týdnu od 23. září dojde v části pod viaduktem k propojení plynu, což s sebou přinese z bezpečnostních důvodů omezení. To se bude týkat hlavně průchodu chodců směrem na Přepeřskou ulici, doprava v Nádražní ulici bude zachována ve stávajícím stavu. Chodcům bude vymezen bezpečný koridor, který budou muset striktně dodržovat.

Stavební práce u viaduktu

Rekonstrukce Nádražní pokračuje i v katastru Ohrazenic. Až k odbočce na nájezd na R35 dochází k vybourávání původních obrubníků a pokračují práce na sanaci komunikace.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.