PRVNÍ BŘEZNOVÉ PONDĚLÍ A ÚTERÝ ZMĚNÍ ŽIVOT V TURNOVĚ

0

V pondělí 5. března dojde na radikální změnu každodenního života v Turnově. Máme poslední aktuální informace, které už se velmi pravděpodobně nezmění, takže s nimi můžete počítat. „Nádražní ulice od bývalého hotelu Beneš po Ohrazenice, resp. křižovatku s odbočkou pod dálnici, bude pro provoz uzavřena od 5. března do 15. června,“ uvádí Renata Jáglová z odboru dopravy turnovské radnice. V ulici projdou rekonstrukcí kanalizace a vodovod a následně chodníky, povrchy a veřejné osvětlení.

Původní stromy v horní části Nádražní ulice již nenajdete, v rámci rekonstrukce bude provedena nová výsadba

Od pondělí 5. března bude také fungovat provizorní nájezd na průtah městem u bývalého autosalonu Ford, resp. dnešních stavebnin. O změnách v autobusové dopravě jsme již informovali, obecně platí, že spoje, které zastavovaly v horní části Nádražní ulice, pojedou náhradně Fučíkovou ulicí, ostatní spoje pojedou rovnou po průtahu ke Kudrnáčovým hodinám a odtud se budou vracet na terminál.

Druhá radikální změna se týká Palackého ulice v centru města. „Ulice bude pro provoz uzavřena od úterý 6. března do poloviny června. V první etapě se uzavírka týká úseku od křižovatky na autobusové nádraží po Komerční banku,“ přiblížila Renata Jáglová. Rekonstrukce se týká kanalizace a vodovodu, dojde také na opravu tzv. malého mostu přes Jizeru.
Poté bude následovat druhá etapa od KB po ulici Abigail Horákové, třetí etapa se protáhne až pod Baťovnu, čtvrtá se týká velkého mostu, kde bude proveden nový nátěr a v poslední etapě bude v celém úseku položen finální povrch. Hotovo by mělo být na konci prázdnin. Po celou dobu by ulice měla být zpřístupněna pro pěší, průjezd vozidel nebude možný a nebude možné v různých etapách ani zásobování obchodů.
Co se týká autobusové dopravy, obecně platí, že spoje MHD budou zajíždět na autobusové nádraží, některé příměstské spoje budou zastavovat jen na zastávce U Masny. Informujte se u konkrétních spojů.

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.