TURNOVŠTÍ SE LETOS MUSÍ PŘIPRAVIT NA ZÁSADNÍ DOPRAVNÍ KOMPLIKACE

0

Co bude zásadně ovlivňovat běžný život v Turnově v letošním roce? „Jednoznačně to od dubna bude uzavírka horní části Nádražní ulice a prostoru kolem viaduktu v Přepeřské ulici. Průjezd zde nebude možný až do zimy pro osobní auta a ani pro autobusy. Stavební práce přinesou poměrně citelné komplikace, třeba pro obyvatele sídliště Přepeřská nebo lidi z Přepeř a Modřišic bude asi nejrychlejší cesta autem do centra města přes Mašov,“ přibližuje starosta města Tomáš Hocke. Dojde tedy k velkému zatížení především křižovatky u židovského hřbitova, ale i Palackého ulice, protože hlavně místní se budou snažit hledat alternativy.

Dobrou zprávou je, že hned od dubna bude zprovozněn nájezd na průtah v Ohrazenicích směrem do centra města. Tady se v mezičase podařilo vybudovat nové protihlukové stěny, což byl také jeden z důvodů, proč nemohla být horní část Nádražní ulice uzavřena pro nákladní dopravu.

„Aby toho nebylo málo, tak Ředitelství silnic a dálnic bude provádět rekonstrukci velkého mostu na průtahu Turnovem, a to i včetně menšího mostu přes Koškovu ulici. Máme slíbeno, že most bude opravován vždy na jedné polovině, druhá bude průjezdná. Až dojde na rekonstrukci přilehlého chodníku, bude načas pro pěší přechod přes most uzavřen. Harmonogram prací zatím neznáme,“ doplňuje starosta.

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.