Prohlížíte: Nádražní ulice

Zápisník
 | 1 267 přečtení 0

VÍTEJTE NA STAVENIŠTI!

V sobotu 30. června odpoledne byla po rekonstrukci kanalizační a vodovodní sítě pro provoz opět otevřena horní část Nádražní ulice. Současně byl zrušen provizorní nájezd na průtah městem u bývalého autosalonu, resp. dnešních stavebnin…

Zápisník
 | 4 165 přečtení 0

TURNOV SE LETOS PROMĚNÍ V JEDNO VELKÉ STAVENIŠTĚ

V březnu budou zahájeny dvě velké dopravní stavby, které výrazně ovlivní život města v letošním roce. V prvé řadě to bude rekonstrukce Nádražní ulice v úseku od bývalého hotelu Beneš až do Ohrazenic. Jestliže v této ulici nepodnikáte či nebydlíte, autem se sem nepodíváte zhruba následujícího…

Zápisník
 | 2 081 přečtení 0

REKONSTRUKCE NÁDRAŽNÍ ULICE A OBČANSKÁ VYBAVENOST V TURNOVĚ II

Zhruba padesátka občanů našla ve středu 15. února cestu do jídelny v ZŠ v Alešově ulici u nádraží na první setkání se starostou města v tomto roce. Slušnou účast měla na svědomí hlavně dvě témata, která se dotýkají, resp. již brzo dotknou každodenního života obyvatel Turnova II. „V lokalitě u nádraží žije asi čtyřicet procent obyvatel města, v minulosti se zde podařilo uskutečnit několik zásadních věcí, jako jsou nový terminál, rekonstrukce nádražní budovy a základní školy v Alešově ulici, pokračuje postupná revitalizace sídliště, která letos postoupí do předposlední části,“ řekl úvodem setkání starosta Tomáš Hocke.

Zápisník
 | 2 531 přečtení 0

REKONSTRUKCE NÁDRAŽNÍ ULICE ZAČNE V PŘÍŠTÍM ROCE

O připravované rekonstrukci zbylé části turnovské Nádražní ulice od bývalého Hotelu Beneš na Pyrám v Ohrazenicích jsme již na stránkách TvA informovali opakovaně. Z původně menší stavby je nyní rozsáhlý projekt, který kromě zmíněné části zahrnuje také silnici z Turnova až do Svijan. Vše probíhá pod patronací Libereckého kraje, který ponese největší břemeno odpovědnosti a který je také žadatelem o dotaci z fondů EU (IROP). Bez dotace by takto rozsáhlá stavba za desítky milionů korun nepřicházela vůbec v úvahu.

Zápisník
 | 2 680 přečtení 0

OPRAVY BY SE TURNOVSKÁ NÁDRAŽNÍ ULICE MĚLA DOČKAT JEŠTĚ V TOMTO DESETILETÍ

Opakované petice obyvatel, stížnosti na alarmující technický stav vozovky a sítí, popraskané domy od rychle projíždějících vozidel po zvlněné vozovce, zejména kamionů v nočních hodinách. To je současnost v horní části turnovské Nádražní ulice od Hotelu Beneš směrem na Ohrazenice. Původně měla být komunikace opravena v rámci projektu Čistá Jizera, ale nakonec musely být některé lokality ze seznamu vyškrtnuty. Nahlas hovořit o rekonstrukci se začalo až po předloňské návštěvě hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, kdy se u místního Koloniálu u Roubíčků uskutečnila schůzka občanů s hejtmanem a vedením města. „Turnov na své náklady vyhotoví projektovou dokumentaci až ke stavebnímu povolení, kraj se potom bude snažit sehnat peníze z evropských fondů,“ zněla dohoda.

1 2