REKONSTRUKCE NÁDRAŽNÍ ULICE ZAČNE V BŘEZNU (POZVÁNKA NA 8. LISTOPAD)

1

V příštím roce se v Turnově, zejména v oblasti u nádraží, připravte na pořádné dopravní komplikace, které budou trvat až do dalšího roku. O připravované rekonstrukci Nádražní ulice od bývalého Hotelu Beneš do Ohrazenic píšeme průběžně, aktuálně je z toho kompletní rekonstrukce komunikace z Ohrazenic až do Svijan – včetně viaduktu na Přepeřské. V Nádražní ulici a v přilehlé části Ohrazenic navíc dojde také k rekonstrukci kanalizace a vodovodu. K tomu by mělo dojít ještě před opravou povrchu a finální úpravou komunikace (zúžení, cyklopruh, zálivy).

Má k opravě sítí v Nádražní ulici dojít již zkraje roku 2018, i když ještě není úplně jisté, že na akci bude poskytnuta dotace z EU, nebo by se mělo počkat a tuto ulici dělat až jako poslední v celém úseku od Ohrazenic do Svijan? Těžká otázka, kterou řešili zastupitelé města na svém říjnovém zasedání. V případě zahájení prací již v březnu 2018 musí Vodohospodářské sdružení Turnov vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby. Je nejvyšší čas! Pro Liberecký kraj je rekonstrukce této komunikace prioritou, proto nakonec zastupitelé nejtěsnější většinou 14 hlasů souhlasili, aby VHS výběrové řízení vypsalo. Práce tak pravděpodobně začnou na jaře a skončí v srpnu. V ideálním případě budou před zimou ještě položeny první asfalty na dokončené úpravy komunikace, jestli se to nepovede, příští zimu zde řidiči budou jezdit jen na provizorním povrchu.

Ve středu 8. listopadu jsou majitelé nemovitostí v Nádražní ulici a všichni, kdo se o rekonstrukci této komunikace zajímají, zváni na setkání se starostou města. To začíná v jídelně ZŠ v Alešově ulici v 17.00 hodin. „Chtěl bych lidem podrobně ukázat celý projekt dům od domu, přiblížit průběh prací, aby se každý mohl připravit,“ zve starosta. Hovořit se bude také o připravovaných sjezdech a nájezdu na průtah městem u bývalého autosalonu v Ohrazenicích, resp. ve Fučíkově ulici.

Související články (celkem 51)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

1 komentář

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.