TURNOV SE OPĚT PROMĚNÍ VE STAVENIŠTĚ, ŘIDIČI MUSÍ POČÍTAT S OBJÍŽĎKAMI A UZAVÍRKAMI

0

V neděli 1. března bude uzavřena druhá půlka mostu přes Jizeru na průtahu Turnovem, o den později bude uzavřena pro průjezd vozidel Přepeřská ulice a začne se opět pracovat i v Ohrazenicích směrem k Pyrámu. Zima končí a po několika týdnech oddechu se stavební práce opět rozjedou naplno.

V Přepeřské ulici začne uzavírka v pondělí 2. března. Komunikace pod viaduktem směrem do Nudvojovické ulice bude průjezdná bez omezení, kompletní uzavírka bude probíhat v Přepeřské ulici v úseku zhruba 150 metrů od křižovatky s Nudvojovickou ulicí směrem na Přepeře – nejprve kvůli kanalizaci, poté plynule naváže výstavba nového mostku. Od stavebnin směrem na Přepeře bude provoz fungovat v jednom pruhu za pomocí semaforů.
Ve stejnou dobu se začne pracovat v Ohrazenicích. V první etapě bude rekonstruován úsek mezi nájezdem a sjezdem na D10, ve druhé části od sjezdu z D10 (u bývalého autosalonu Ford) po Pyrám.

Přepeřská ulice

Částečné uzavírky s úseky na semafory budou i v Příšovicích na II/610 – od kruhového objezdu podél sídliště.
Stavební práce se dotknou také autobusové dopravy. Nebude obsluhována stávající zastávka „Přepeře“. Jako náhradní zastávka bude sloužit zastávka „Přepeře, u hřiště“. Pro spoje, které pojedou z Příšovic do Modřišic a obráceně, bude zřízena náhradní zastávka Přepeře u kostela sv. Jakuba. U zastávek „Ohrazenice, Pyrám“ a „Příšovice, SDZ“, které se nacházejí v místech částečných uzavírek, dojde k dočasnému zřízení jejich náhradních zastávek tak, jak se budou měnit úseky obsluhované semafory, aby se zastávky nenacházely uvnitř těchto úseků.
Výlukové jízdní řády najdete pod odkazem integrovaného dopravního systému v Libereckém kraji: http://www.iidol.cz/aktuality/7752:pozor-uplna-uzavirka-turnov-preperska.html.

OPRAVA MOSTU NA PRŮTAHU BUDE DOKONČENA NA KONCI PRÁZDNIN
V rekonstrukci mostu přes řeku Jizeru na průtahu městem, který je v havarijním stavu, pokračuje Ředitelství silnic a dálnic. Loni prošla rekonstrukcí polovina mostu, po níž vede trasa ve směru na Jičín, v neděli 1. března se uzavře druhá část. Částečná uzavírka státní silnice I/35 potrvá do konce letních prázdnin; doprava povede obousměrně po již opravené polovině mostu. Odbor dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje termín uzavírky ještě zkrátil. Původně mělo dopravní omezení na silnici trvat až do konce září.
Po mostě projede denně v obou směrech 21,5 tisíce vozidel. Kvůli současnému nedobrému stavu na něj smí vjet pouze automobily, jejichž celková hmotnost nepřekračuje 19 tun. Oproti loňskému roku stavební práce neomezí pohyb pěších. Chodník, který je vedený po jedné straně mostu, bude během stavby plně přístupný.

(TvA s využitím TZ města Turnov a Libereckého kraje)

Ilustrační snímek prací na mostě na průtahu v loňském roce; letos se bude pracovat na druhé polovině

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.