ZAOSTŘENO NA VIADUKT

0

V pondělí 1. dubna začíná největší investiční akce v regionu, která potrvá dva roky. V roce 2019 se bude pracovat hlavně okolo viaduktu v turnovské Přepeřské ulici. Na řadu přijde také dokončení rekonstrukce horní části Nádražní ulice, která bude do podzimu uzavřena pro provoz, a dostanou se sem pouze zde bydlící občané; obsluha bude samozřejmě zajištěna i zde sídlícím firmám. Vedle těchto úseků se bude pracovat na silnici ze Svijan do Přepeř. I zde bude oprava probíhat po částech. V roce 2020 by se měl dělat zbývající úsek v Přepeřské ulici, tedy od viaduktu do Přepeř. Stavební ruch bude také v Ohrazenicích mezi Pyrámem a odbočkou na I/10. K dispozici bude opět nájezd na průtah městem v Ohrazenicích u stavebnin.

Dojde k zásadní úpravě jízdních řádů autobusů, které nebudou moci do města zajíždět horní částí Nádražní ulice ani směrem z Přepeř pod viaduktem. Právě o rekonstrukci komunikace v okolí viaduktu na Přepeřské (na snímku) všichni zainteresovaní hovoří jako o nejnáročnější stavbě, která v našem regionu nemá obdoby. Mj. zde dojde na přeložku potoka, kanalizace a prohloubení podjezdu. Nejméně jednu stavební sezonu bude komunikace uzavřena, pěším má být průchod podchodem umožněn.

Pro objízdné trasy budou moci řidiči použít i dálnici bez poplatku z Ohrazenic až do Březiny. Ve směru od Přepeř se do centra Turnova dostanete buď přes Modřišice a Mašov, nebo přes lokalitu Potůček do Ohrazenic, kde u stavebnin (bývalý autosalon Ford) najedete na průtah směrem do centra Turnova.

Město Turnov na svých internetových stránkách založilo speciální záložku, kde se budou soustřeďovat všechny aktuální informace – viz https://www.turnov.cz/cs/zpravy/rekonstrukce-nadrazni-ul-a-silnice-ii-610/.

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.