ZÁPIS DO KRONIKY: ZAČALA OPRAVA HORNÍ ČÁSTI NÁDRAŽNÍ ULICE

0

Původně se s opravou horní části Nádražní ulice od Hotelu Beneš do Ohrazenic mělo pokračovat plynule po rekonstrukci spodní části před deseti lety. Potom měla být tato vytížená komunikace součástí Čisté Jizery. Ani to se nepovedlo. Technický stav se neustále zhoršoval, obyvatelé psali petice… Vše se výrazně posunulo po návštěvě hejtmana Martina Půty v Turnově, a po setkání s občany této ulice u Koloniálu u Roubíčků v listopadu 2013. Tehdy se hejtman se starostou Hockem dohodli, že ulice by si opravdu opravu zasloužila a slíbili zařadit ji mezi krajské priority.

V Ohrazenicích již funguje provizorní nájezd na průtah

Odstartovány byly roky příprav, z rekonstrukce jedné ulice se nakonec stala stamilionová akce, když radikální opravou projde nejen Nádražní ulice, ale i přilehlá část komunikace v Ohrazenicích až k Pyrámu, viadukt v Přepeřské ulici a silnice z Turnova přes Přepeře do Svijan. Projektová dokumentace je počítána na kila, proběhly desítky různých jednání. Zásadní je dotace z fondů Evropské unie, bez které by na takto rozsáhlou stavbu nikdy nedošlo. Významně se na akci podílejí obce na celé trase, důležitá je účast Vodohospodářského sdružení Turnov a dalších organizací. Stavba se dotýká desítek vlastníků nemovitostí…

Provizorní značení na příjezdu od Liberce a Prahy

Roky příprav jsou pryč. V pondělí 12. března 2018 kolem 10. hodiny dopoledne byla pro dopravu uzavřena ulice od bývalého Hotelu Beneš na křižovatku u průtahu v Ohrazenicích a bezprostředně na to se začalo s frézováním vozovky. V Ohrazenicích u bývalého autosalonu, dnešních stavebnin, již funguje provizorní nájezd na průtah městem, takže do dolní části ulice auta zbytečně zajíždět nemusí. Ke změnám došlo v autobusové dopravě.
První etapa prací potrvá do poloviny června.

Pracuje se také v Pacltově ulici

Frézování vozovky v horní části Nádražní ulice

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.