PRO TURNOVSKÉ VOLEJBALISTY SKONČILA SEZONA. ÚSPĚŠNÁ SEZONA!

1

Po prvních dvou utkáních baráže o volejbalovou extraligu se boje přesunuly do Turnova (ZDE). Proti favorizovanému Ústí nad Labem turnovští volejbalisté nastoupili ve středu 19. dubna ke třetímu a rozhodujícímu zápasu. Výhra by znamenala další utkání, prohra konec sezony. To se také bohužel stalo:

* TJ Zikuda TURNOV – SKV Ústí nad Labem 0:3 (-20, -19, -17). Sestava: Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Kovář (L – Bukovjan). Střídali: Folprecht, Šén.

K třetímu barážovému utkání nastoupili turnovští volejbalisté stejně jako k předchozím dvěma utkáním s několika absencemi, a to se na výkonu týmu projevilo. Stejně jako v utkáních v Ústí nad Labem chyběl blokař Čermák, ke kterému se přidal i Kunc. Po zranění se do sestavy naopak vrátil Bäumelt, na němž však byl tréninkový výpadek citelně znát a přes problémy se zády nastoupil se sebezapřením také Ducháč.

Úvod utkání byl v režii domácích, kdy se dobrým servisem dostali do vedení 5:2, ale postupem času se hosté dostali do hry a přes velmi dobrý příjem především Bukovjana se domácí nedokázali proti hostujícím blokům prosadit a náskok Ústečanů narůstal. Domácím se nedařilo vůbec nic a tak se první set stal kořistí hostů.
I druhý set pokračoval ve stejných kolejích. Hosté předváděli strojovou hru a domácí nedokázali překonávat srovnanou obranu extraligového soupeře. Naděje pro domácí svitla ve střední části setu, kdy několika bloky dokázali snížit na 15:16, ale hosté obrat nepřipustili a i druhou sadu s přehledem získali.
Třetí set byl již jednoznačnou záležitostí hostů, kteří si ihned v úvodu vytvořili několikabodový náskok a s přehledem tak uhájili extraligovou příslušnost i pro příští sezonu.

„Naše družstvo bohužel nezastihla baráž v ideálním stavu. Někteří hráči byli pracovně mimo republiku, navíc se projevila drobná zranění z dlouhé prvoligové soutěže, které jsme ve finálové sérii ještě dokázali silou vůle a pomocí lékařů a fyzioterapeutů překonat, ale každý hráč má své zdravotní limity a ty nelze překročit. Projevila se tak lepší trénovanost extraligového týmu a rozdíl mezi profesionálním a amatérským sportem. Přesto je třeba hráčům v kontextu celé sezony poděkovat za jejich kvalitní výkony a taktéž patří velký dík divákům, kteří chodili na všechny domácí zápasy v hojném počtu a vždy nás podporovali. Snad tomu tak bude i v příští sezoně,“ shrnul trenér Jan Šimůnek.

Sdílet

Autor článku

1 komentář

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.