STAVEBNÍ RUCH V NÁDRAŽNÍ A PALACKÉHO ULICI

0

* V Nádražní ulici bude policie častěji měřit rychlost. Zprovoznění horní části Nádražní ulice na provizorních asfaltech a jen asi na polovině dřívější vozovky nese problémy zejména obyvatelům a majitelům okolních domů. Ti si stěžují hlavně na nedodržování omezené rychlosti projíždějících vozidel. Po nerovném terénu je především rychlá jízda prázdných kamionů pro domy destruující. „Bylo zde instalováno omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině, čekáme na potvrzení tohoto omezení dopravním inspektorátem a poté zde častěji bude měřit rychlost městská policie a neukázněné řidiče pokutovat,“ uvedl starosta města Tomáš Hocke.

V horní části Nádražní ulice obyvatele trápí především rychle jedoucí kamiony po nerovném povrchu, které způsobují poměrně velké vibrace domů kolem vozovky

* Probíhající rekonstrukce Palackého ulice ve středu Turnova významně komplikuje dopravu ve městě. Rekonstrukce probíhá v režii Libereckého kraje. Stavba nabírá skluz, původní termín dokončení prací se prodloužil na konec prázdnin a podle starosty města Tomáše Hockeho, který se pravidelně účastní kontrolních dnů, chce stavební firma termín prodloužit do konce září, s čímž město a ani Krajská správa silnic nesouhlasí. Firmu bohužel trápí nedostatek kvalifikovaných pracovníků, zejména dlaždičů. V současnosti byly položeny první asfalty v úseku od křižovatky k autobusovému nádraží po most přes náhon. Sem bude vpuštěna doprava pro rezidenty a pro zásobování obchodů. Intenzivně se pokračuje také v části od Komerční banky po křižovatku pod Baťou.

Stavební práce v Palackého ulici

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.