1. PROSINCE BUDE OTEVŘENA HORNÍ ČÁST NÁDRAŽNÍ ULICE, O DEN DŘÍVE BUDE ZPROVOZNĚNA KOMUNIKACE NA PRŮTAHU VČETNĚ CHODNÍKU

0

Zhruba za polovinou jsou práce na rekonstrukci silnice II/610 v úseku z Turnova do Svijan a v Nádražní ulici ve směru do Ohrazenic. Stavba, která začala v dubnu letošního roku, bude přerušena na zimu. Kraj se na celkové částce více než 205 milionů korun za rekonstrukci podílí společně s Turnovem, Svijany, Přepeřemi, Příšovicemi a Ohrazenicemi. Na opravu silnice přispěly také evropské fondy. Od neděle 1. prosince bude zprůjezdněna horní část Nádražní ulice. Stavební práce na všech úsecích budou ukončeny v listopadu 2020.

Do předčasného užívání kraj již zprovoznil na silnici II/610 dva úseky. Od prvního listopadového dne mohou již řidiči využívat úsek v délce zhruba 600 metrů od hranice Libereckého kraje po novou okružní křižovatku ve Svijanech a úsek v délce tří kilometrů z Příšovic po křižovatku se silnicí III/27915 v Přepeřích.

První prosincový den se nově zprůjezdní úsek silnice III/2797 – Nádražní ulice v Turnově. „Konkrétně se jedná o úsek od křižovatky s dálnicí číslo 10 v Ohrazenicích po křižovatku s Fučíkovou ulicí. Povrch je zde z tichého asfaltu. Jedná se již o čtvrtý úsek z takového materiálu na krajských silnicích,“ uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Nejproblematičtější místo celé stavby – viadukt na Přepeřské a přilehlá křižovatka

Klimatické podmínky nadále dovolují provádět stavební práce v úseku silnice II/610 v místě železničního podjezdu na Přepeřské společně s výstavbou nové splaškové (dešťové) kanalizace a nového vodovodu, na kterém pracuje VHS Turnov. „Podjezd a křižovatka v jeho blízkosti je velmi komplikované a nejvíce problematické místo celé stavby. Prolíná se zde mnoho inženýrských sítí od více různých investorů v malém prostoru. Ukončení prací a částečné, provizorní zprovoznění celého uzlu na zimu závisí na počasí a zatím s ním počítáme nejpozději na konci letošního roku,“ dodal náměstek Sviták. Teprve po zprovoznění podjezdu mohou pokračovat práce na navazujícím úseku silnice II/610 směrem na Přepeře, které nezačnou dříve než na začátku příštího roku.

Na jaře 2020 začnou stavební práce na dokončení zbylých částí, a to v úseku od okružní křižovatky ve Svijanech po potraviny v Příšovicích. Práce by měly začít v dubnu. Dokončení je plánováno na červenec 2020. Dalším úsekem, který projde v příštím roce rekonstrukcí, bude část komunikace od křižovatky se silnicí III/27915 v obci Přepeře po železniční podjezd v Turnově. Práce začnou po jeho definitivním zprovoznění v květnu 2020 a dokončení kraj plánuje v listopadu téhož roku. Bude také dokončována rekonstrukce silnice III/2797 od mostu přes železnici přes kruhovou křižovatku na Pyrámu po odbočku na D10 v Ohrazenicích. Zde stavební práce potrvají od dubna do listopadu 2020.
Celkové náklady na straně Libereckého kraje činí zhruba 177 milionů korun včetně DPH. Ke konci října 2019 bylo již vyfakturováno zhruba 98 milionů, což je přibližně 55 % stavebních nákladů Libereckého kraje.

UZAVÍRKA NA SILNICI I/35 PŘES JIZERU SKONČÍ 30. LISTOPADU
Uzavírka na mostě I/35 přes Jizeru v Turnově skončí nejpozději během soboty 30. listopadu. Aktuálně probíhá likvidace staveniště, připravuje se vodorovné dopravní značení a ladí se poslední detaily před otevřením silnice a také chodníku pro pěší. Doprava bude převedena zpět do jízdních pruhů přibližně na čtyři měsíce, protože v příštím roce na jaře budou práce probíhat na druhé polovině mostu. Ty si vyžádají úplnou uzavírku jízdního pásu ve směru na Liberec.

(TvA s využitím TZ Libereckého kraje a města Turnov)

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.