PRÁCE V NÁDRAŽNÍ ULICI SE POSUNOU DÁL K OHRAZENICÍM, PROBLÉMY S MOSTEM NA PRŮTAHU (VIDEO)

0

Úterý 25. června bylo v rámci probíhající rekonstrukce horní části Nádražní ulice významné datum. Od Hotelu Beneš po Koloniál u Roubíčků proběhlo pokládání prvních asfaltových vrstev. Dobrá zpráva hlavně pro místní obyvatele a majitele firem – rekonstrukce ulice se posouvá do další části. „Současná etapa prací probíhá až po Čechovu ulici, v nejbližších dnech na ni naváže další úsek až k Ohrazenicím,“ uvádí Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice.

Na asfaltování komunikace v dolní části ulice plynule naváže výstavba chodníků. Nejdříve po pravé straně ve směru od města. Tyto práce potrvají zhruba následující měsíc a potom se bude pokračovat na levém chodníku. „Nádražní ulice až po ohrazenický Pyrám by měla být hotova na konci listopadu, jen na finální tzv. tichý asfalt, který bude položen v celém úseku, dojde možná až na jaře, snad se to ale ještě stihne na podzim,“ doplnila Syrotiuková.

Prostor u viaduktu na Přepeřské

Intenzivně se také pracuje u viaduktu na Přepeřské. Jedná se o nejnáročnější místo stavby. Práce probíhají na přeložení Odolenovického potoka, na kanalizaci a vodovodu. Semafor v Nádražní ulici bude dopravu řídit nejméně do poloviny srpna.

V Turnově II se také pracuje ve Studentské ulici. V rámci revitalizace sídliště zde letos budou zhotoveny nové schody k hale TSC a opravena komunikace až k supermarketu Billa. Práce tady mají skončit na přelomu srpna a září.

Poměrně složitá je situace na mostě na průtahu městem. Zde Ředitelství silnic a dálnic ČR, správa Liberec, provádí rekonstrukci části vozovky, doprava je svedena do jednoho jízdního pruhu. Na mostním tělese nyní probíhá diagnostický průzkum zaměřený na stav předpínací výztuže, který stavbu protáhne až do jara příštího roku. „Diagnostiku předpínací výztuže lze provést až po odkrytí nosné konstrukce mostu, a proto mohly být diagnostické práce zahájeny specializovanou firmou až 19. června. Potrvají zhruba šest týdnů,“ říká Jan Wohlmuth z ŘSD. Jak doplnil, v této době nemohou probíhat další práce na nosné konstrukci mostu a projíždějící řidiči by mohli nabýt mylného dojmu, že se na mostě nepracuje. Dodavatelská firma však v této době bude pracovat pod mostem na opravě jeho spodní části.
„Až na základě výsledků diagnostického průzkumu dojde na následnou opravu mostu, a to buď v rozsahu zpracované projektové dokumentace, nebo podle upřesněného návrhu opravy,“ dodal Wohlmuth. ŘSD proto opravu levé poloviny mostu odloží na jaro příštího roku a provoz na mostě v zimě bude probíhat bez omezení.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

Podívejte se na shrnující video, které rekapituluje staveniště v Turnově II ve druhé polovině června (Nádražní ulice, okolí viaduktu, Studentská ulice a most na průtahu městem):

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.