REKONSTRUKCE NÁDRAŽNÍ ULICE BUDE POKRAČOVAT NA JAŘE 2019

0

Provizorní stav v Nádražní ulici bude trvat do jara. Přestože byl na poslední jednání Rady Libereckého kraje vybrán zhotovitel díla, do konce roku se rekonstrukce nestihne a ani nezahájí. Po celé délce Nádražní ulice až do Ohrazenic jsou hotové vodohospodářské sítě a po dohodě s Krajskou správou silnic Libereckého kraje došlo ke zprovoznění dvou jízdních pruhů, část ulice slouží k parkování. Rychlost je omezena pro všechna vozidla na 30 km v hodině. Takový je současný stav, který bude trvat do jara 2019.

Rada Libereckého kraje 18. září vybrala zhotovitele stavby „Silnice II/610 Turnov – hranice Libereckého kraje (vč. mostních objektů)“, jejíž součástí je i rekonstrukce Nádražní ulice. Zahájit stavbu před zimou ale není reálné. „Momentálně rada kraje rozhodla o výběru zhotovitele a běží odvolací lhůta. Následně bude probíhat řízení o dopravních omezeních, které také nějakou dobu potrvá, proto není reálné začít stavbu před zimou. Nejnižší cena činí 205 mil. Kč a dalo ji sdružení společností EUROVIA CS a STRABAG, a. s.,“ přiblížil Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje.

Rekonstrukce, která povede od hranice se Středočeským krajem až ke křižovatce se silnicí III/2797, bude spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci IROP ve výši téměř 146 milionů korun.

Město Turnov bude do stavby investovat zhruba 18 milionů korun. „Finance půjdou do chodníků, veřejného osvětlení, sadovnických úprav či cyklostezky. K tomu budeme částkou 5 milionů spolufinancovat vytvoření vodohospodářských sítí okolo viaduktu. Pro Turnov je to velká akce,“ upřesnil podíl města starosta Tomáš Hocke. Jak dodal, smlouvu o provedení stavby město Turnov schválilo na posledním jednání rady 20. září a nyní ji budou schvalovat i další obce. „Jakmile budeme mít konkrétní harmonogram prací, ihned ho zveřejníme,“ doplnil Hocke.
Přestože byly na vozovce v Nádražní ulici vyspraveny největší nerovnosti, tamní obyvatele trápí otřesy při průjezdu kamionové dopravy. „Měření ukázala, že otřesy nepřekračují stanovené normy. Přesto si uvědomuji vážnost situace, a proto jsem požádal odbor dopravy o omezení tranzitní dopravy v úseku od Hotelu Beneš do Ohrazenic,“ sdělil starosta Turnova. Podle jeho slov se žádost projednává a čeká se na vyjádření správních orgánů.

Aby toho nebylo málo, přišlo ještě Ředitelství silnic a dálnic ČR se stavbou protihlukových stěn v Ohrazenicích. Kvůli ukotvení pilotů hrozilo, že sjezd a nájezd v Ohrazenicích bude uzavřen na celý měsíc. „Na schůzce jsme jim osvětlili situaci v Nádražní ulici. Slíbili, že případné uzavření nebude déle než týden. Navíc ověřují technologii montáže a zjišťují, zda by šlo kotvení zvládnout i bez uzavření komunikace,“ popsal Tomáš Hocke. Práce spojené s protihlukovými stěnami se bude snažit ŘSD udělat do konce roku, aby nebrzdilo na jaře rekonstrukci Nádražní ulice.
Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města Turnov

Související články (celkem 54)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.