VYSKEŘ LÁKÁ DO PENZIONU NA DOMÁCÍ KUCHYNI A NA PROCHÁZKU KE KAPLIČCE NAD OBCÍ

0

Po rozvolnění opatření souvisejících s koronavirovou nákazou otevírají stravovací provozovny nejen ve městech, ale i v obcích. Jednu pozvánku máme z Vyskře. A po dobrém jídle se můžete vydat ke kapličce sv. Anny, odkud je krásný výhled do Českého ráje.

Penzion Vyskeř zahajuje provoz
Oblíbený Penzion Vyskeř opět roztočil pípu! Místem všeho dění byla na vesnicích odjakživa hospoda a ta na Vyskři dlouho chyběla. Od května se opět otevřela tradiční zahrádka s výhledem na údolí Českého ráje.
Restaurace nabízí zázemí pro společenské i soukromé akce v privátním salonku.
Prostory v patře letos nabídnou základní ubytování pro turisty a v budoucnu má nový provozovatel Štefan Kasper v plánu zařídit v podkroví soukromé apartmány. Budova Penzionu Vyskeř datuje položení základního kamene v roce 1844, od té doby prošla rozšířením předně o krytou terasu, která prodlužuje venkovní provoz do chladnějších měsíců. Penzion Vyskeř je přes léto oblíbeným cílem hlavně cyklistů, kteří se těší na zaslouženou odměnu. Filozofie pana Kaspera je nabízet zejména poctivou českou kuchyni a vytvořit místo, které bude propojovat generace při setkáních v rámci rodinných jubileí, oslav sportovních úspěchů, stejně tak jako místo ideální relaxace. Přijeďte si vychutnat letní sezonu na Vyskeř!

Kaple sv. Anny se těší na turisty
Dominanta obce Vyskeř – kaple Sv. Anny stojící již od roku 1830 na vrcholku nad obcí Vyskeř, se otevře již popáté turistům. V červnu a v září pouze o víkendech od 10.00 do 12.00 a od 14.00 do 17.30 hodin. Prázdninové měsíce červenec a srpen přivítají návštěvníky útroby rekonstruované sakrální stavby kromě víkendu také ve čtvrtek a pátek ve stejnou dobu. Těšit se můžete na výklad z dějin obce a okolí, pověst o Vyskři a na spoustu propagačních předmětů.

Připravil Jan Kozák, starosta obce Vyskeř

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.