LETOŠNÍ PROGRAM VE ŠŤASTNÉ ZEMI VRCHOLÍ DŘEVOSOCHÁNÍM A KONCERTEM MARKA ZTRACENÉHO

0

Třináct renomovaných sochařů v týdnu od 17. do 23. srpna pracuje ve Šťastné zemi před zraky návštěvníků. „Motorové pily, dláta, kladívka, sekáčky, dřevo máme připravené, téma mají všichni zúčastnění volné, sám jsem zvědav, co pěkného tady vznikne,“ přibližuje nadcházející akci správce areálu Pavel Faltus. Připravena bude také sochařská dílna pro rodiče s dětmi. V neděli 23. srpna ve 14.00 hodin se ve Šťastné zemi uskuteční veřejná dražba uměleckých předmětů. Ty menší si zájemci budou moci hned odvézt na zkrášlení svých zahrad či interiérů, větší jim dovezou. Dražbu bude uvádět redaktor Českého rozhlasu Jan Žíla, ze Šťastné země jsou plánovány i živé rozhlasové vstupy do celostátního vysílání. Výtěžek dražby bude zčásti využit na rozšíření vodních hrátek v areálu. Poté návštěvníky od 16.00 hodin čeká koncert Marka Ztraceného. Po celý den zde bude řemeslný trh.

„Oproti loňskému roku jsme zaznamenali patnáctiprocentní nárůst návštěvnosti. Ten se logicky letošními tropickými vedry trochu zastavil, ale i tak myslím, že sezona bude úspěšná. Tahákem je v červnu otevřená replika hradu Trosky, velký ohlas mají nové animační programy, které má na starosti kolegyně Lucie Kolářová. V areálu se stále něco děje, máme výtvarné dílny, tvoření v keltské vesničce, děti dobývají hrad, nebo se všichni mohou vydat na komentovanou prohlídku prožitkového geoparku. Návštěvníci mohou využít také služeb instruktorů v lanovém centru. Hitem jsou stále i nafukovací trampolíny,“ vypočítává Pavel Faltus.

201508181038_vakci_162_015_drevosochani

Do konce prázdnin ve Šťastné zemi probíhají Slavnosti slámy 2015. Areál zdobí tři desítky slaměných soch zobrazující říši zvířat a hmyzu. Příchozí mohou vidět v nadživotní velikosti čtyřmetrovou slaměnou kudlanku nábožnou, velkou vosu, velmi povedené zápasící brouky roháče a další. Samozřejmostí je slaměný hrad, který letos vyrostl v dolní části areálu, jsou tady také bludiště v kukuřici a vodní skluzavka.

Více na www.stastnazeme.cz (zde je umístěna i webová kamera s pohledem na dění v areálu, můžete si zkontrolovat i aktuální počasí).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.