ZÁVĚR ŘÍJNA VE ZNAMENÍ ČESTNÉHO OBČANSTVÍ A CENY OBCE

0

(aktualizováno) Závěr měsíce bude korunován státním svátkem vzniku naší republiky 28. října. V tento den v podvečer se v turnovském divadle uskuteční slavnostní setkání, v jehož průběhu budou oceněni čtyři lidé za dlouholetou práci ve prospěch města a regionu. Cenu obce dostanou Bohuslav Lédl a Vítězslav Čapek, čestné občanství města manželé Solovjevovi. Kromě toho se ještě v tomto týdnu můžete vydat do kina na premiéru v současnosti ve všech pádech hodně skloňovaného nového českého filmu Gympl.

Městské kino v Turnově v budově v Žižkově ulici v závěru října promítá:
► Ve středu 24. října od 20 hodin španělský film CARMEN.
► Od čtvrtka 25. do soboty 27. října kino promítá v 17.30 a ve 20 hodin v premiéře nový český film GYMPL.

► Nabídka trvalá: Každé úterý od 14 do 17 hodin můžete zachovalé zimní oblečení přinést do prostor humanitární organizace ADRA ve Skálově ulici v Turnově (zadní trakt mezi základní školou a sousedícím internátem).

► V úterý 23. října se konají akce k „Měsíci stromů“. V turnovské knihovně bude pro školní děti od 9 hodin přednášet dr. Marie Hrušková, která na téma památných stromů napsala již několik knížek a podílela se i na známém televizním seriálu. Ve 14 hodin usedne v křeslu pro hosta v Penzionu v Žižkově ulici a dr. Hrušková bude i hlavním hostem akce nazvané „Stromy a lidé“, který se koná pro veřejnost v domě Na Sboře ve Skálově ulici od 18 hodin. Zde proběhne také vyhodnocení soutěže „Rozkvetlý Turnov“.

► V úterý 23. října se od 18 hodin v klubovně Žluté Ponorky v turnovské Husově ulici koná další se série zajímavých setkání na téma „Energetické konstelace – síla prožitku“.
První informační přednášky „ŠKOLY 7 KLÍČŮ KE ZDRAVÍ A PROSPERITĚ“, která v Turnově ve školním roce 2007/2008 otvírá přípravný ročník, se konaly v úterý 2., 9. a 16. října.
Zájemci mají skvělou příležitost začít měnit svůj život podle svých představ, potkáte lidi, kteří budou schopni vám naslouchat a kde i vy budete mít možnost rozvinout v sobě kvality, které vám budou pomáhat v řešení každodenních životních situací.
ŠKOLA má za cíl pomoci svým žákům:
• změnit život pozitivním způsobem, vyvinout vlastní intuici, vzít zodpovědnost za svoje zdraví a život do svých rukou, stát se nezávislými silnými osobnostmi
• přiblížit svým žákům různé aspekty praktických vědomostí tradiční východní a lidové medicíny, naučit používat tyto vědomosti v běžném praktickém životě, přinést klid, harmonii v těle i mysli, ukázat že škola hrou je možná…
Přípravný ročník je vhodný pro začátečníky, mírně pokročilé v oblasti esoterických nauk, média, léčitele, lidi z oborů, kde je nutné a žádoucí rozvíjení intuice, vizualizace, pozitivní programování mozku (manažeři, obchodníci, začínající maséři, vědmy, čarodějové, kartářky apod.). Ale také pro ty, kteří milují změny, rádi se učí novým věcem, novým přístupům a chtějí si vytvořit na základě obdržených informací svůj nezávislý názor.
Školu vedou zkušení terapeuti Luděk Drábek a Lara Rozsokha, více informací na tel. 608 833 374, 603 866 977, e-mail: luminus.3d@centrum.cz, www.blue-angel.cz

► Ve čtvrtek 25. října je v turnovském divadle představení pražské divadelní společnosti Háta „Prázdniny snů“.

► V pátek 26. října hraje turnovská legendární kapela Tornádo v restauraci U ZRCADLOVÉ KOZY; začátek v 19 hodin, doprava na místo zajištěna vozem, přistaveným v 18.30 a 19 hodin u pošty na náměstí Českého ráje. Zpátky ve 23 a 24 hodin nebo podle domluvy. Informace: 603 249 276, 736 769 035.

► Od pátku 26. do neděle 28. října pořádá Český svaz chovatelů, pobočka Turnov II., výstavu exotického ptactva v Hasičárně v Turnově na Daliměřicích. V pátek a v sobotu otevřeno od 9 do 17 hodin, v neděli od 9 do 16 hodin.

► V sobotu 27. října v 10 hodin je v divadle připraveno další představení pro děti, tentokrát v podání herců Divadla Špílberg Brno. Jmenuje se „O rybáři a zlaté rybce“.

► Od 11 hodin se koná v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále (u zámku) Svatohubertská mše, hraná na lesní rohy. Mši doprovodí turnovský Pěvecký sbor A. Dvořák.

► V sobotu také vodáci „zamykají Jizeru“. Ukončení letošní vodácké sezony začíná v 10 hodin v kempu pod Spálovem, jede se na Malou Skálu, cíl je v hospodě v Boučkově statku.

► V sobotu od 18 hodin na zámku Sychrov vystoupí houslista Pavel Šporcl.

► V sobotu 27. října se v Klokočí, v hospodě „Pod průchodama“, koná muzikantská sešlost. Hrají Mackie Messer Band Turnov a hosté. Připraveno je půlnoční překvapení. Začátek v 19 hodin, vstupné dobrovolné.

pozor! Ze soboty na neděli dojde ke změně letního času na zimní, když se ručičky hodin posunou ve tři ráno o hodinu zpět.

► V neděli 28. října a v pondělí 29. října od 16 a 19.30 hodin se v turnovském kině uskuteční další díl z cyklu profesionálních fotografických dokumentů Leoše Šimánka – tentokrát se zájemci podívají na kanadský sever.

► V neděli 28. října se od 18 hodin koná v turnovském divadle slavnostní zasedání zastupitelstva města spojené s udělením čestného občanství a ceny města.

► V neděli hostí na svém hřišti fotbalisté divizního FK Turnov-Pěnčín mužstvo Sokola Ovčáry, začátek je ve 14.30 hodin. Konec první části sezony se blíží: V neděli 4. listopadu mužstvo zajíždí do Chocně a poslední utkání podzimní části se uskuteční v neděli 11. listopadu, kdy Turnovští doma hostí Chrudim. Výkop bude ve 14 hodin.

► Po celou neděli 28. října mají v rámci Dne krajů vyhlášeného Asociací krajů ČR návštěvníci vstup zdarma do těchto zařízení: Severočeské muzeum v Liberci, Oblastní galerie v Liberci, Muzeum Českého ráje v Turnově a  Vlastivědném muzeum a galerie v České Lípě. Turnovské muzeum je otevřeno od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

AVÍZA
► Kacanovy. Hotel KRÁLÍČEK v Kacanovech zve na astronomické odpoledne s výkladem a projekcí na téma „Jaký je náš vesmír“. Přednáší prof. RNDr. Petr Kulhánek CSc. Populárně vědecká přednáška známého astrofyzika proběhne v sále restaurace hotelu v sobotu 17. listopadu od 15 hodin. Vstupné volné, od 18 hodin taneční večer na téma „Retro 60. let melodií a obrazem“. Bližší informace: Michal Konvička tel: 603 46 15 05, e-mail: michal@konvex.cz
► Vyskeř. Automotoklub Vyskeř si v letošním roce přípomíná 40. výročí založení. K této příležitosti AMK pořádá 24. listopadu veřejnou výstavu fotografií a dalších materiálů dokumentujících činnost autoklubu od založení v roce 1967 až po současnost. K vidění budou materiály z automobilových závodů do vrchu, závodů minikár, letních karnevalů v Pleskotech, zimních zájezdů na hory, závodů dragsterů v Hoškovicích a dalších aktivit, pořádaných AMK Vyskeř. Výstava se bude konat v prostorách Obecního úřadu Vyskeř a pro veřejnost bude přístupná od 16 do 21 hodin. Pořadatelé srdečně zvou všechny, kteří kdykoli v průběhu let s AMK Vyskeř spulupracovali, tak i další zájemce.

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY
► V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. V galerii muzea je výstava Geopark – šance pro region (do 11. listopadu), ve výstavním kabinetu výstava „Kriminalita na Turnovsku v meziválečném období“ (do 11. listopadu). Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí 9 – 16 hodin, o víkendu s polední pauzou 12 -13 hodin.
► V Galerii Safír v muzeu je do 10. listopadu výstava fotografií Lubomíra Novosáda – Motosport.
► Na Dlaskově statku v Dolánkách je celoroční nová expozice „Devatero řemesel“ (statek je otevřen denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin).
► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí je výstava polského autora Kazimiera Pichláka (do 1. listopadu).
► V Galerii Granát na turnovském náměstí je výstava fotografií Katky Kalferstové a Karolíny Cermanové (do 1. listopadu) a k vidění jsou tu také obrazy Libuše Šmejcové (do 1. listopadu).
► V prostorách Základní umělecké školy v Turnově na náměstí Českého ráje je do 25. října výstava „Ilustrace není legrace“, své práce tu představuje známý ilustrátor Jiří Fixl, dále tu budou vystavovat děti z výtvarného kroužku pod vedením Evy Mastníkové.

ZA HUMNY
► Semily. Ve Státním okresní archivu Semily se uskuteční výstava „Andělské krajiny“ fotografa Jana Anděla. Vernisáž se koná v pátek 26. října v 16 hodin a zahájí ji Ing. Tomáš Hyka. V kulturním programu účinkují Jiří Kurfiřt a Miroslava Jeřábková. Výstava potrvá do 30. listopadu a je přístupná ve všední dny od 8 do 16 hodin, v pondělí a ve středu do 18 hodin, v pátek do 15 hodin.
V Parkhotelu Skalní město v Prachovských skalách (Pařezská Lhota 34, okr. Jičín, www.prachovskeskaly.cz) pořádá Sdružení Český ráj v úterý 13. listopadu 2007 od 15 hodin „FÓRUM CESTOVNÍHO RUCHU“.
Program: aktivity Sdružení Český ráj (rezervační systém, Greenways Jizera, „Regionální produkt Český ráj“, Zpravodaj SČR), připravované projektové záměry SČR do evropských fondů v letech 2007 – 2013, možnosti bezplatné prezentace podnikatelských aktivit na internetových stránkách České centrály cestovního ruchu Czechtourism, možnosti zapojení do projektu Cyklisté vítaní (www.cyklistevitani.cz) + aktuální zprávy o záměrech Hospodářské komory Jičín (David Jung, OHK Jičín), zhodnocení uplynulé sezony, aktuální trendy v cestovním ruchu (Renata Svobodová, CK Czech Paradise), diskuse.
Fórum je určeno především pro podnikatele v cestovním ruchu, ale také pro odbornou i laickou veřejnost, která má zájem diskutovat o možnostech rozvoje cestovního ruchu v Českém ráji.
Kontakt: Ing. Jitka Stránská, Sdružení Český ráj, tel.: 739 611 608, e-mail: stranska@cesky-raj.info , www.cesky-raj.info

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.