OMEZENÍ PROVOZU V POSTRANNÍ ULIČCE SE OBCHODNÍKŮM NELÍBÍ

0

V centru Turnova se objeví dopravní značky se zákazem vjezdu v některých hodinách. Kontroverzní provoz v ulici Ladislava Petrnouška, což je ulička, spojující kolem divadla Trávnice s Jiráskovou ulicí, se rozhodli radní města řešit radikálně. Mezi sedmou a osmou hodinou ranní se tu objeví dopravní značka se zákazem vjezdu. Důvod? V této době uličkou procházejí od autobusového nádraží desítky dětí do škol a někteří řidiči si dnes navykli tuto uličku používat k odstavení vozidla při nákupech nebo zde nechávají auta po celou svoji pracovní dobu.

Majitelům obchodů v Hluboké ulici se toto opatření nelíbí. Když se před lety řešilo omezení zásobování v této ulici, byla možnost zásobovat zadem z uličky Ladislava Petrnouška jedním z argumentů, proč je přes den zakázáno zásobovat obchody z hlavní ulice. Dnes, přijede-li dodavatel po sedmé hodině, měl by hodinu čekat? Podle všeho bude muset. Nové opatření má platit od dubna.

n200803050919_zap_106_08_ulicePodobná situace je v Krajířově ulici. Také zde kromě majitelů obchodů a obyvatel ulice stále častěji stojí odstavená auta nakupujících, v horším případě tu někteří zaměstnanci parkují po celý den. Přitom před lety po povodni byla ulice rekonstruována jako pěší zóna. To se ale do běžného života v uličce moc nepromítlo. I zde radní města chtějí situaci řešit a nastolit zde řád. Parkovat by se mělo jen na vyhrazených místech, navrženo je tzv. rezidenční stání, což je za úplatu pronajatá plocha jen pro konkrétní vozidlo. Padla i orientační cena za roční stání ve výši šesti tisíc korun ročně.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.